Już za niespełna dwa miesiące sprawdzian szóstoklasistów 2013 r. Poznaj obowiązki przewodniczącego oraz poszczególnych członków zespołu nadzorującego sprawdzian, a także sprawdź, które dokumenty związane z przebiegiem sprawdzianu należy zachować w szkole
Już 4 kwietnia 2013 r. odbędzie się sprawdzian szóstoklasistów. Poznaj harmonogram działań dyrektora szkoły związanych z organizowaniem i przebiegiem sprawdzianu w 2013 roku!
Luty to czas przygotowania się do sprawdzianu szóstoklasistów w 2013 r. Dyrektor szkoły powinien powołać swojego zastępcę i członków szkolnego zespołu egzaminacyjnego, zastanowić się ilu nauczycieli z innych szkół będzie potrzebnych w zespołach nadzorujących i przygotować porozumienia z dyrektorami szkół, z których nauczyciele wejdą w skład zespołów. Poniższy raport porządkuje zasady organizacji sprawdzianu i pomoże w sprawnym jego przeprowadzeniu!
Zwolnienie od pracy dla rodziców wychowujących dziecko w wieku do lat 14. co roku budzi wiele wątpliwości. Przepis przyznaje 2 dni opieki w roku, lecz co zrobić, gdy dziecko w styczniu kończy 14 lat lub pracownik zostaje zatrudniony z końcem roku?
Pierwszy kwartał każdego roku to czas wypłaty dodatkowego wynagrodzenia rocznego. W minionym roku zapadło ważne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie trzynastek i choć przepisy do dnia dzisiejszego nie zostały zmienione, do trzynastek za 2012 rok należy stosować już nowe zasady. Poniższe opracowanie pomoże ustalić prawo i wysokość dodatkowego wynagrodzenia rocznego za 2012 r.
Nie zawsze pamiętamy, że zasady klasyfikacji śródrocznej odbiegają znacznie od zasad klasyfikacji rocznej. Tę druga wszyscy dobrze znają i stosują w praktyce. Jeśli chodzi o klasyfikację śródroczną, często pojawiają się wątpliwości czy ocena śródroczna wymaga oceny przewidywanej, czy trzeba poinformować o niej rodziców, czy przy klasyfikacji śródrocznej możliwe są egzaminy poprawkowe lub klasyfikacyjne, w jakich sytuacjach, ile razy w roku klasyfikacja śródroczna powinna być przeprowadzana - raz czy częściej i od kogo to zależy. Raport specjalny porządkuje wszystkie informacje dotyczące klasyfikacji śródrocznej i semestralnej - zadania, postępowanie krok po kroku, przepisy prawa. Pomoże to sprawnie i bezbłędnie przeprowadzić klasyfikację w każdej szkole.
Jednym z priorytetów nadzoru kuratora oświaty na ten rok jest "Prawidłowość organizacji oddziału przedszkolnego w szkole". Ekspert z kuratorium wskazuje, jakie zapisy dotyczące oddziału przedszkolnego powinien zawierać statut szkoły podstawowej, w której zorganizowano oddziały przedszkolne 5- i 6-latków.
Po zmianach przepisów, wprowadzeniu nowej podstawy programowej, dużo kłopotów sprawiają godziny przeznaczone do dyspozycji dyrektora szkoły. Przedstawiamy zebrane, uporządkowane w tabeli informacje na temat godzin dyrektorskich: omówienie nowych przepisów z podziałem na etapy edukacyjne. Tabela prezentuje rodzaj, wymiar poszczególnych godzin oraz na jakie zajęcie należy je przeznaczyć.
Pytanie: Jakimi najważniejszymi zasadami powinien się kierować dyrektor układając plan lekcji w szkole podstawowej? Jakich zajęć nie należy łączyć ?
Na początku roku szkolnego dyrektor powołuje wychowawców klas. Warto, by w szkole obok wychowawców został stworzony zespół wychowawczy. Istnienie zespołu wychowawców ułatwia wykonywanie zadań stojących przed wychowawcami , ale też przed szkołą i innymi nauczycielami, daje szanse na zwiększenie skuteczności działań wychowawczych szkoły, integruje wychowawców poprzez wspólną pracę i wspólne cele. W tym raporcie specjalnym ekspert opisuje szczegółowe regulacje prawne dotyczące zespołu wychowawców, plan pracy oraz wrześniowe zadania zespołu.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty