Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Trzynastka dla pracowników niepedagogicznych

Znajdziesz tu aktualne porady Ekspertów dotyczące zasad wypłacania trzynastek dla pracowników niepedagogicznych szkoły. Sprawdź, komu i na jakich zasadach musisz wypłacić trzynastkę!

Likwidacja stanowiska pracy a termin wypłaty trzynastki

Pytanie: Pracownik zostaje zwolniony z powodu likwidacji stanowiska pracy. Czy trzynastkę należy wypłacić w dniu ustania zatrudnienia czy dopiero w pierwszym kwartale kolejnego roku?

Weekendy w okresie przestoju czy to okres przepracowany w świetle prawa do trzynastki

Pytanie: Czy przy obliczaniu liczby dni przepracowanych wymaganych do nabycia prawa do trzynastki, jako dni przepracowane należy wliczyć dni wolne od pracy przypadające w okresie przestoju?

34c42f62563b611de6a8976dcd17d96ef4dffb1a-large

Dodatek stażowy wypłacany obok wynagrodzenia chorobowego w podstawie trzynastki

Wynagrodzenia za czas nieobecności w pracy innej niż urlop wypoczynkowy nie wlicza się do podstawy trzynastki. W praktyce wątpliwości budzi dodatek stażowy wypłacany obok wynagrodzenia chorobowego. Poznaj najnowsze stanowisko ministerstwa pracy w sprawie wliczania dodatku stażowego za czas choroby do podstawy trzynastki.

Urlop bezpłatny młodocianego pracownika a prawo do trzynastki

Pytanie: Czy urlop bezpłatny udzielony pracownikowi młodocianemu zgodnie z art. 205§4 Kodeksu pracy wlicza się do okresu przepracowanego, od którego zależy prawo do trzynastki.

Przedłużenie umowy do dnia porodu a prawo do trzynastki

Przedłużenie umowy do dnia porodu a prawo do trzynastki

Korzystanie z urlopu macierzyńskiego jest jedną z okoliczności, które uzasadniają przyznanie dodatkowego wynagrodzenia niezależnie od okresu przepracowanego. Sprawdź, czy trzynastkę należy wypłacić także pracownicom, których umowy zostały przedłużone do dnia porodu oraz jak obliczyć wysokość trzynastki osobom, które nabyły prawo do trzynastki choć nie świadczyły efektywnie pracy.

Przejście na rentę rodzinną a prawo do trzynastki

Pytanie: Czy należy wypłacić trzynastkę pracownikowi, który był zatrudniony do 31 maja 2020 r. i rozwiązał stosunek pracy w związku z przejściem na rentę rodzinną? 

Trzynastka dla pracownika młodocianego

Pytanie: Czy pracownikowi młodocianemu, który jest zatrudniony na umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego w szkole należy się dodatkowe wynagrodzenie roczne?

Trzynastka za 2020 rok – jak liczyć okres przepracowany w okresie epidemii

Trzynastka za 2020 rok – jak liczyć okres przepracowany w czasie epidemii

Zawieszenie zajęć w dniach 12-25 marca 2020 r. bez regulacji dotyczącej pracy zdalnej, przebywanie pracowników w gotowości do pracy, korzystanie z dodatkowego zasiłku opiekuńczego oraz przebywanie na kwarantannie i w izolacji – to okresy, które budzą najwięcej wątpliwości z punktu widzenia prawa do trzynastki pracowników szkoły za 2020 rok. Zobacz, jak ustalić okres przepracowany w 2020 roku.

Trzynastka a przestój

Pytanie: Pracownicy kuchni w miesiącach od kwietnia do czerwca i od listopada do grudnia 2020 r. przebywali w przestoju. Czy okres tego przestoju i otrzymywanego w tym czasie wynagrodzenia jest uwzględniany w dodatkowym wynagrodzeniu rocznym?

Trzynastka dla pracownika przeniesionego do innej szkoły – kto wypłaca

Pytanie: Pracownik samorządowy z dniem 1 czerwca został przeniesiony do innej placówki na podstawie art. 22 ustawy o pracownikach samorządowych. Czy w takiej sytuacji pracownikowi należy się trzynastka? Jeśli tak, to który pracodawca ją wypłaca?  

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel