Jak wiadomo, od soboty cały kraj został objęty strefą żółtą, z wyjątkiem stref czerwonych. Wobec tego dla dyrektorów istotne stały się wytyczne GIS obowiązujące w tych strefach.
Quo vadis Oświato? 3 dni rozmów o wielkich niewiadomych, małych zwycięstwach i trudnych potyczkach podczas Maratonu Oświatowego 2020
Minister Edukacji Narodowej w komunikacie przedstawił działania, jakie podejmowane będą w ramach organizacji roku szkolnego 2020/2021. Zostały one odzwierciedlone w najnowszych przepisach. Znamy też wytyczne GIS, jakie powinny być stosowane, oraz 3 modele nauczania. Szczegóły poniżej.
Nakazywanie określonych działań, żądanie udzielania informacji – organy prowadzące wielokrotnie podejmują działania mające na celu ingerowanie w sprawy szkoły i poczynania dyrektora. Jak pokazuje praktyka, nie zawsze są to działania legalne. Poznaj 12 przypadków takich ingerencji i dowiedz się, kiedy jest ona dopuszczalna a kiedy nie powinna mieć miejsca.
Nowy rok szkolny przynosi nowe obowiązki dla dyrektora szkoły. Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez Czytelników Portalu Oświatowego.
Sierpień to intensywny miesiąc pracy dla dyrektorów placówek oświatowych. Szczególnie, jeśli od września wchodzą zmienione przepisy oświatowe. Wskazujemy najważniejsze zadania organizacyjne przed rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019.
MEN przygotowało projekt nowego rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. Przewiduje ono m.in. zapewnienie uczniom szafek na podręczniki, a także przeszkolenie wszystkich pracowników z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Arkusz organizacji szkoły określa szczegółową organizację nauczania, wychowania i opieki w danym roku szkolnym. Opracowuje go dyrektor szkoły, a w przypadku szkoły, do której zostało włączone gimnazjum, dyrektor tej szkoły we współpracy z dyrektorem dotychczasowego gimnazjum. Zasada ta powinna być stosowana także podczas przygotowywaniaarkusza na rok szkolny 2018/2019. Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także pobierz przykładowy wzór arkusza!
Obejrzyj szkolenie prowadzone przez eksperta Leszka Zaleśnego dotyczące organizacji roku szkolnego 2018/2019. Poznaj nowe przepisy i ich zastosowanie w arkuszu organizacyjnym.
Projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i przedszkoli przewiduje zmiany w terminach opiniowania arkuszy organizacyjnych placówek, a także w zakresie ich treści. Jeśli nowelizacja wejdzie w życie, do arkuszy trzeba będzie wpisywać m.in. imię i nazwisko nauczyciela danych zajęć. Sprawdzamy, co jeszcze się zmieni.
Rok szkolny 2017/2018 to początek reformy oświaty. To pierwszy rok, w którym wchodzi w życie nowe Prawo oświatowe. Dotychczasowe przepisy w większości przestaną obowiązywać, a na ich miejsce wchodzą nowe, zmienione, dostosowujące regulacje do nowego ustroju szkolnego. Sprawdzamy, co się zmieni, jakie nowości wprowadzają przepisy i o czym musi wiedzieć każdy dyrektor placówki oświatowej!
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.