Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

E-szkolenia

Ponowne zatrudnienie nauczyciela a weryfikacja w rejestrach

Czy w przypadku ponownego zatrudnienia nauczyciela bezpośrednio po ustaniu dotychczasowego stosunku pracy konieczna jest weryfikacja w CROD? Co z Krajowym Rejestrem Karnym i Rejestrem Sprawców Przestępstw na tle Seksualnym. Odpowiedzi w nagraniu.

2

Zawieszenie zajęć w przedszkolu niepublicznym a dotacja

Czy dalsze zawieszenie zajęć w przedszkolu niepublicznym będzie wiązało się z utratą dotacji? Wszak przedszkola podczas zawieszenia nie prowadzi żadnych zajęć. Odpowiedź w wideoporadzie.

1

Jak zdyscyplinować nauczyciela, który nie realizuje kształcenia na odległość

W okresie pandemii trudniej o dyscyplinę pracy. Dyrektor może spotkać się z przypadkiem, że nauczyciel nie realizuje kształcenia zdalnego. Sprawdź, jak wtedy postąpić.

1

Urlop zdrowotny a brak lekarza medycyny

Co do zasady skorzystania z urlopu zdrowotnego wymaga badania u lekarza medycyny pracy. Co powinien zrobić, jeżeli nauczyciel zawnioskował o ten urlop, a jednostka medycyny pracy jest zamknięta?

1

Dodatek za trudne warunki w czasie zawieszenia zajęć w szkole

Analizujemy, czy zasadna jest wypłata dodatku za trudne warunki w czasie, gdy ma miejsce zawieszenie zajęć szkolnych i nauczyciele realizują kształcenie na odległość.

6

Wczasy pod gruszą a wymóg skorzystania z urlopu

W wielu regulaminach ZFŚS przyznanie tzw. wczasów pod gruszą uzależnia się od skorzystania z urlopu wypoczynkowego. Sprawdź, czy taki wymóg może być stosowany z uwagi na emerytów i rencistów.

7

Jak wyliczyć pensum łączone

Obliczając pensum łączone nauczyciela, łatwo popełnić błąd. Zwłaszcza, gdy zbyt wcześnie dokonamy zaokrągleń, posługując się ułamkami dziesiętnymi. Dowiedz się, jak precyzyjne obliczyć pensum łączone.

1BA0159_RED do 1_01

Placówki oświatowe w czasie pandemii koronowirusa. Nadzór dyrektora w czasie kształcenia na odległość

W placówkach oświatowych właściwie wszystko uległo zmianie i każda czynność to nowe wyzwanie, odkrywanie nowych możliwości i wytyczanie ponownie zasad i reguł. Nauczyciele pracują w systemie zdalnym,w szkole przebywają tylko ci pracownicy niepedagogiczni, których praca jest absolutnie niezbędna do zapewnienia ciągłości funkcjonowania placówki. Inaczej też będzie wyglądał nadzór dyrektora, monitorowanie realizacji podstawy programowej czy obowiązków i zajęć przez nauczycieli. Te czynności również muszą przebiegać zdalnie. Jak zatem wywiązać się z tego zadania, jak sprawnie i rzetelnie przeprowadzić nadzór pedagogiczny nad funkcjonowaniem szkoły poza jej siedzibą?

4

Kształcenie niepełnosprawnych na odległość

Szkoła powinna objąć kształceniem na odległość także uczniów niepełnosprawnych. Jakie rozwiązania względem nich zastosować? Czy można ograniczyć się jedynie do przesyłania materiałów edukacyjnych ich rodzicom?

5

Wideoporada: Praca w godzinach ponadwymiarowych zdalnie

Nauczycielowi należy się wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe zrealizowane w czasie kształcenia zdalnego. A co z godzinami, które były zaplanowane, ale nie zostały zrealizowane?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel