Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

E-szkolenia

michał 3

Wideoporada: Brak godzin dla nauczyciela - co począć

Niejednokrotnie zdarza się, że nauczyciel wraca po długotrwałej nieobecności … a dyrektor nie ma dla niego godzin, aby zapewnić mu etat. Sprawdź, jak postąpić w tej bardzo trudnej sytuacji.  

michał 3

Wideoporada: Co grozi za antydatowanie dokumentów

Wpisanie daty wstecznej w dokumencie – mogłoby wydawać się, że to błahostka, a tymczasem jest to przestępstwo. Dowiedz się, co grozi za antydatowanie dokumentu mającego znaczenie prawne.

michał 5

Wideoporada: Co z awansem zawodowym p.o. dyrektora

Dyrektor szkoły ubiega się o awans zawodowy w odrębnej procedurze – bez konieczności realizacji stażu. Czy taka procedura może zostać zastosowana również względem p.o. dyrektora.

michał 4

Wideoporada: Dodatek funkcyjny dla wychowawcy

Stanowisko wychowawcy a funkcja wychowawcy to dwie zupełnie inne kwestie. Dowiedz się, z jakiego tytułu wychowawcy przysługuje dodatek funkcyjny.

michał 4

Wideoporada: Działalność gospodarcza dyrektora i jego małżonka

Stanowisko wychowawcy a funkcja wychowawcy to dwie zupełnie inne kwestie. Dowiedz się, z jakiego tytułu wychowawcy przysługuje dodatek funkcyjny,

michał

Wideoporada: Gdy nauczyciel pracuje w sobotę lub w niedzielę ...

Sprawdź jakie należności przysługują nauczycielowi, który został zobligowany do wykonywania obowiązków służbowych w weekend np. do opieki nad uczniami podczas wycieczki lub konkursu.

michał 5

Wideoporada: Jak określić okres obowiązywania umowy na zastępstwo

Okres oznaczony datami a może okres nieobecności zastępowanego nauczyciela? Dowiedz się, jak oznaczyć okres obowiązywania umowy o pracę na zastępstwo.

michał

Wideoporada: Limit zatrudnienia nauczyciela na czas określony

Od 1 września 2020 r. obowiązuje limit zatrudnienia na czas określony. Na czym polega? Jakich umów dotyczy? Odpowiedzi na te pytania w wideoszkoleniu.

michał 2

Wideoporada: Ocena pracy pracownika samorządowego

Nie tylko nauczyciel podlega ocenie pracy. Oceniani są również pracownicy samorządowi – ale wyłącznie na stanowiskach urzędniczych. Na jakich zasadach?

michał 5

Wideoporada: Sanatoryjny urlop zdrowotny

Urlop dla poratowania zdrowia przysługuje nie tylko z uwagi na chorobę związaną z pracą. Z urlopu tego może skorzystać także osoba, która legitymuje się skierowaniem do sanatorium. Sprawdź, jakie warunki musi spełnić i na jakich zasadach udziela się jej urlopu.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel