Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

E-szkolenia

4

Kształcenie stacjonarne i zdalne a sprawy kadrowe

Z uwagi na zagrożenie epidemiczne szkoła i placówka oświatowa może przejść na kształcenie zdalne. Przejście takie nie pozostaje bez wpływu na sprawy kadrowe w jednostce. Wskazujemy najważniejsze kwestie związane z kształceniem stacjonarnym i zdalnym.

5

Uzupełnienie pensum a odrębne umowy o pracę

W przypadku nauczyciela wykonującego pracę w więcej niż jednej szkole dopuszczalne są zarówno odrębne umowy o pracę, jak i uzupełnienie pensum nakładane przez organ prowadzący. Warto porównać te rozwiązania kadrowe.

3

Jak przejść na kształcenie zdalne

Nowe rozwiązania prawne obowiązujące od 1 września 2020 r. pozwalają szkole i placówce oświatowej - w zależności od zagrożenia epidemicznego - przejść na kształcenie zdalne w całości w lub w części (tzw. model hybrydowy). Sprawdź, jak to zrobić.

2

Wniosek o nauczanie domowe - jak powinien zareagować dyrektor

W ostatnim czasie można było zauważyć większą liczbę wniosków o edukację domową. Sprawdź, jak zareagować na taki wniosek.

1

W jakim terminie i w jakiej wysokości wypłacić odprawę emerytalną

Odprawa emerytalna przysługuje w przypadku ustania zatrudnienia w związku z przejściem na emeryturę, rentę z tytułu niezdolności do pracy lub świadczenie kompensacyjne. W jakim terminie należy ją wypłacić?

1

Awans na kontraktowego w momencie zatrudnienia

Osoby posiadające co najmniej pięcioletni okres pracy i znaczący dorobek zawodowy uzyskują z dniem nawiązania stosunku pracy w szkole stopień nauczyciela kontraktowego. Czym jest "znaczący dorobek zawodowy". Odpowiedź w wideoporadzie.

2

Kiedy Karta Nauczyciela a kiedy Kodeks pracy

W takim zakresie, w jakim Karta Nauczyciela nie reguluje danej kwestii, zastosowanie znajduje Kodeks pracy. Niestety nie zawsze jest to takie oczywiste.

4

Kilka słów o badaniach sanitarno-epidemiologicznych

Poza badaniami profilaktycznymi u lekarza medycyny pracy, większość pracowników oświaty musi odbyć także badania sanitarno-epidemiologiczne. Tzw. książeczki sanepidowskie nie wystarczą.

3

Szkolenia nauczycieli w okresie wakacji

W czasie wakacji nauczyciel szkoły feryjnej powinien korzystać z urlopu wypoczynkowego. Czy zatem można wtedy skierować go na szkolenie?

5

Tymczasowe przeniesienie w związku z COVID-19

Przepisy obowiązujące w okresie pandemii pozwalają na tymczasowe przeniesienie pracownika oświaty do innej jednostki samorządowej.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel