Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Komunikaty MEN i CKE

W zakładce tej znajdziesz aktualne komunikaty MEN i CKE, o których musi wiedzieć każdy dyrektor placówki oświatowej: terminy egzaminów, organizacji roku szkolnego, stanowiska MEN, informacje zarówno dla dyrektorów, jak i nauczycieli czy rodziców uczniów. Dzięki stale aktualizowanym informacjom zyskasz pewność, że jesteś na bieżąco ze wszelkimi komunikatami i stanowiskami dotyczącymi pracy Twojej placówki.

ręka z długopisem

Archiwalny Przykład regulaminu oceny pracy nauczycieli MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało materiały, które mają pomóc dyrektorom szkół i przedszkoli wprowadzić regulamin oceny pracy nauczycieli. Sprawdź, jak resort edukacji widzi zasady oceniania pracy nauczycieli według nowych przepisów.

Archiwalny Możliwe zmiany w kwalifikacjach katechetów

Minister Edukacji Narodowej rozważa wprowadzenie zmian w przepisach dotyczących kwalifikacji nauczycieli religii. Propozycja nowelizacji była przedmiotem spotkania Minister z Komisją Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się 9 lutego 2016 r.

kłamstwo - uczeń tłumaczy się

Archiwalny MEN: Udostępnianie prac uczniów bez wniosku

Prace ucznia powinny być udostępniane uczniom i ich rodzicom w każdym możliwym momencie. Do tego nie jest już potrzebny wniosek - przypomina Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wniosek będzie jednak niezbędny w sytuacji, gdy wgląd w prace dotyczy egzaminów.

komunie - ksiądz z dziewczynką i chłopcem

Archiwalny MEN przypomina o nowych zasadach dotyczących organizacji religii i etyki w roku szkolnym 2015/2016

Od września obowiązuje nowa zasada wliczania do średniej oceny z religii i etyki w przypadku, gdy uczeń uczęszcza na zajęcia z obu tych przedmiotów. W związku z licznymi pytaniami ze strony szkół Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina najważniejsze informacje dotyczące organizowania nauki religii i etyki w szkołach i przedszkolach.

984a6503a8a51e4b6c6055365142c656fca28394-large

Archiwalny MEN: Wyodrębnianie środków na specjalną organizację nauki i metod pracy

Od 1 stycznia 2015 r. szkoły, których organem prowadzącym jest jednostka samorządu terytorialnego mają obowiązek wyodrębniać w oddzielnych rozdziałach środki na zadania związane ze specjalną organizacją nauki i metod pracy. Obowiązek ten od początku budził wiele wątpliwości w związku z tym w tej sprawie Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało komunikat. Sprawdź, jakie wydatki, zdaniem MEN, wiążą się z realizacją zadań wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy.

ec8ea408bfc4ba99f1cc79d7303901a368dc2714-large

Archiwalny Wyprawka szkolna 2015/2016

Około 227 tysięcy uczniów będzie mogło skorzystać z rządowego programu „Wyprawka szkolna 2015/2016”. Dofinansowanie na pomoce naukowe dla uczniów mają wynosić od 175 do 770 zł w zależności od rodzaju niepełnosprawności i poziomu kształcenia. Projekt w tej sprawie został skierowany do konsultacji.

Archiwalny MEN: Dotacja przedszkolna nie przysługuje za nauczanie domowe

Przedszkole, oddział przedszkolny lub inna forma wychowania przedszkolnego nie może żądać dotacji na dziecko, które nie uczęszcza do placówki w związku z zezwoleniem na spełnianie rocznego obowiązkowego wychowania przedszkolnego poza placówką.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel