W związku z trwającym w Polsce stanem epidemii wiele przepisów zostało zliberalizowanych, w tym także dotyczących badań wykonywanych przez lekarzy medycyny pracy. Sprawdź, czy w czasie epidemii lekarz rodzinny może wydać orzeczenie o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia.
Truizmem jest stwierdzenie, że COVID-19 niesie za sobą ryzyko zachorowania także w pracy. Powstaje zatem pytanie, czy z uwagi na to zagrożenie należy zaktualizować kartę oceny ryzyka zawodowego pracownika oświaty.
Pytanie: Czy w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych egzaminy poprawkowe dla słuchaczy mogą być przeprowadzone w sierpniu br. tylko zdalnie?
Pytanie: Czy po wygaśnięciu epidemii szkoła nadal będzie mogła prowadzić kształcenie zdalne?
W niektórych szkołach kultywowany jest zwyczaj organizacji balu absolwenta, w tym dla klas VIII szkół podstawowych. Niestety w tym roku szkolnym może to rodzić trudności. Sprawdzamy, czy organizacja takiego balu jest możliwa wobec obostrzeń związanych z ciągle trwającą pandemią COVID-19.
Pytanie: Żaden z rodziców uczniów szkoły podstawowej nie zadeklarował uczestnictwa swojego dziecka w zajęciach dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych. Czy to oznacza, że nie ma konieczności organizowania konsultacji
Pytanie: Od 25 maja 2020 r. zorganizowane zostaną w szkole konsultacje dla ósmoklasistów. Rodzic jednego z uczniów pracuje za granicą, ale co tydzień ma bezpośredni kontakt z rodziną. Czy ten uczeń może uczestniczyć w konsultacjach organizowanych w szkole?
Pytanie: Czy w czasie zawieszenia funkcjonowania szkoły z uwagi na pandemię możliwe jest, aby uczeń na miejscu w szkole mógł poprawiać oceny niedostateczne pisząc np. sprawdzian z matematyki?
6 maja 2020 r. nastąpi otwarcie przedszkoli. Nie będzie to jednak obejmowało wszystkich placówek. Wprowadzone w tym zakresie regulacje prawne są niestety nieprecyzyjne i przez to budzą wiele wątpliwości, które muszą być rozwiane. Skorzystaj z przedstawionych wyjaśnień i przygotuj swoją placówkę do funkcjonowania w nowej rzeczywistości.
Nie ma wątpliwości, że okres zawieszenia funkcjonowania jednostek oświaty będzie trwał dłużej niż do 26 kwietnia. Być może nawet zostanie przedłużony do końca zajęć szkolnych. Dlatego dyrektorzy muszą nadal mierzyć się z różnymi trudnościami wiążącymi się ze zdalnym funkcjonowaniem szkoły. Przedstawiamy rozwiązania wybranych problemów.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty