Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Udzielenie urlopu zdrowotnego

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące udzielania urlopu zdrowotnego nauczycielom. Dowiedz się, jakie warunki musi spełnić nauczyciel, by móc udać się na urlop zdrowotny oraz jakie prawa i obowiązki w tym zakresie ma dyrektor szkoły!

Rehabilitacja lecznicza w ramach prewencji rentowej ZUS a urlop dla poratowania zdrowia

Pytanie: Nauczycie otrzymał skierowanie na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej ZUS. Czy na tej podstawie należy udzielić urlopu dla poratowania zdrowia?

Ograniczenie zatrudnienia a możliwość skorzystania z urlopu zdrowotnego

Pytanie: Nauczyciel dyplomowany zatrudniony przez mianowanie na pełen etat chce po raz pierwszy skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia od dnia 1 września. Dyrektor Szkoły z powodu braku możliwości przydzielenia pełnego etatu od 1 września musi wręczyć nauczycielowi ograniczenie do połowy etatu. Czy nauczyciel może w takim razie skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia?

Po 182 dniach choroby – urlop zdrowotny czy świadczenie rehabilitacyjne

Pytanie: Czy nauczyciel po 182 dniach może skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia czy musi się starać o świadczenie rehabilitacyjne?

Udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia przed upływem roku

Pytanie: Czy istnieje możliwość udzielenia urlopu zdrowotnego przed upływem roku od dnia zakończenia poprzedniego urlopu dla poratowania zdrowia, jeśli nauczyciel uzyska orzeczenie o potrzebie jego udzielenia? 

570174eb6e3a3a0aae7c7fa96eaa4cda62f497d2-xlarge(1)

Urlop dla poratowania zdrowia dyrektora szkoły (przedszkola)

Dyrektor placówki oświatowej, będący nauczycielem, może ubiegać się o urlop zdrowotny. Sprawdź, jak przebiega procedura udzielania urlopu dla poratowania zdrowia dyrektorowi szkoły (przedszkola).

Urlop zdrowotny nauczyciela oddelegowanego do pracy związkowej

Pytanie: Czy z urlopu dla poratowania zdrowia może skorzystać nauczycielka, która jest od dwóch lat oddelegowana na cały etat do pełnienia funkcji związkowej?

Skierowanie do sanatorium na okres częściowo pokrywający się z feriami zimowymi – co z urlopem zdrowotnym

Pytanie: Nauczyciel ma skierowanie do sanatorium. Turnus zaczyna się 3 dni przed feriami zimowymi, a kończy tydzień po nich. Czy można mu udzielić urlopu na poratowanie zdrowia tylko na te dni, kiedy nie ma ferii? Czyli 3 dni przed feriami i 5 dni roboczych po feriach?

Urlop dla poratowania zdrowia nauczyciela posiadającego gospodarstwo rolne

Pytanie: Czy nauczyciel ubiegający się o urlop dla poratowania zdrowia może posiadać gospodarstwo rolne?

Udzielenie urlopu zdrowotnego na okres dłuższy niż w skierowaniu na leczenie uzdrowiskowe

Pytanie: Czy nauczycielowi, który przedłożył skierowanie na rehabilitację uzdrowiskową można udzielić urlopu dla poratowania zdrowia na dodatkowe 2 dni z uwagi na konieczność dojazdu do sanatorium? Przykładowo skierowanie jest na okres od 20 września do 10 października, a nauczyciel chciałby skorzystać z urlopu zdrowotnego w okresie od 19 września do 11 października. 

Orzeczenie o potrzebie udzielenia urlopu zdrowotnego wydane przez lekarza, który nie współpracuje ze szkołą

Pytanie: Nauczyciel wykonał badania lekarskie w celu uzyskania orzeczenia o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia w jednostce, z którą nasza placówka nie ma podpisanej umowy. Czy dyrektor może z tego powodu odmówić udzielenia urlopu zdrowotnego? 

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel