Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Udzielenie urlopu zdrowotnego

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące udzielania urlopu zdrowotnego nauczycielom. Dowiedz się, jakie warunki musi spełnić nauczyciel, by móc udać się na urlop zdrowotny oraz jakie prawa i obowiązki w tym zakresie ma dyrektor szkoły!

Urlop zdrowotny bezpośrednio po urlopie rodzicielskim

Pytanie: Czy istnieją przeciwwskazania, aby dyrektor szkoły wystawił nauczycielowi przebywającemu na urlopie rodzicielskim skierowanie na badania lekarskie w celu wydania orzeczenia o potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia? Nauczyciel chce skorzystać z urlopu zdrowotnego bezpośrednio po urlopie rodzicielskim. 

Pierwszy urlop zdrowotny a praca w szkole wyższej

Pytanie: Czy pierwszy w karierze urlop dla poratowania zdrowia przysługuje nauczycielowi, który pracował w szkołach ponadpodstawowych, w szkole wyższej, a następnie znowu w szkole ponadpodstawowej? Nie występowały przerwy w zatrudnieniu. Okres pracy we wszystkich wymienionych szkołach wynosi ponad 7 lat.

Urlop zdrowotny – czy także dla osoby prowadzącej zajęcia bez kwalifikacji

Pytanie: Czy osobę bez kwalifikacji zatrudnioną do prowadzenia zajęć praktycznych można skierować na urlop dla poratowania zdrowia?

10 pytań o urlop dla poratowania zdrowia

10 pytań o urlop dla poratowania zdrowia

Nauczyciele mają prawo korzystać z urlopu zdrowotnego, a dyrektorzy mają obowiązek go udzielać, nawet jeśli zdezorganizuje im to pracę placówki. Poznaj odpowiedź na 10 najczęściej zadawanych pytań o urlop dla poratowania zdrowia.

Rehabilitacja lecznicza w ramach prewencji rentowej ZUS a urlop dla poratowania zdrowia

Pytanie: Nauczycie otrzymał skierowanie na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej ZUS. Czy na tej podstawie należy udzielić urlopu dla poratowania zdrowia?

Ograniczenie zatrudnienia a możliwość skorzystania z urlopu zdrowotnego

Pytanie: Nauczyciel dyplomowany zatrudniony przez mianowanie na pełen etat chce po raz pierwszy skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia od dnia 1 września. Dyrektor Szkoły z powodu braku możliwości przydzielenia pełnego etatu od 1 września musi wręczyć nauczycielowi ograniczenie do połowy etatu. Czy nauczyciel może w takim razie skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia?

Po 182 dniach choroby – urlop zdrowotny czy świadczenie rehabilitacyjne

Pytanie: Czy nauczyciel po 182 dniach może skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia czy musi się starać o świadczenie rehabilitacyjne?

Udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia przed upływem roku

Pytanie: Czy istnieje możliwość udzielenia urlopu zdrowotnego przed upływem roku od dnia zakończenia poprzedniego urlopu dla poratowania zdrowia, jeśli nauczyciel uzyska orzeczenie o potrzebie jego udzielenia? 

570174eb6e3a3a0aae7c7fa96eaa4cda62f497d2-xlarge(1)

Urlop dla poratowania zdrowia dyrektora szkoły (przedszkola)

Dyrektor placówki oświatowej, będący nauczycielem, może ubiegać się o urlop zdrowotny. Sprawdź, jak przebiega procedura udzielania urlopu dla poratowania zdrowia dyrektorowi szkoły (przedszkola).

Urlop zdrowotny nauczyciela oddelegowanego do pracy związkowej

Pytanie: Czy z urlopu dla poratowania zdrowia może skorzystać nauczycielka, która jest od dwóch lat oddelegowana na cały etat do pełnienia funkcji związkowej?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel