Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Urlop dla poratowania zdrowia

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące udzielania urlopu zdrowotnego nauczycielom. Dowiedz się, jakie warunki musi spełnić nauczyciel, by móc udać się na urlop zdrowotny oraz jakie prawa i obowiązki w tym zakresie ma dyrektor szkoły! Poznaj różne zagadnienia z zakresu urlopu zdrowotnego nauczyciela!

Udzielenie urlopu zdrowotnegoCzytaj więcej porad »

Rehabilitacja lecznicza w ramach prewencji rentowej ZUS a urlop dla poratowania zdrowia

Pytanie: Nauczycie otrzymał skierowanie na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej ZUS. Czy na tej podstawie należy udzielić urlopu dla poratowania zdrowia?

Ograniczenie zatrudnienia a możliwość skorzystania z urlopu zdrowotnego

Pytanie: Nauczyciel dyplomowany zatrudniony przez mianowanie na pełen etat chce po raz pierwszy skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia od dnia 1 września. Dyrektor Szkoły z powodu braku możliwości przydzielenia pełnego etatu od 1 września musi wręczyć nauczycielowi ograniczenie do połowy etatu. Czy nauczyciel może w takim razie skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia?

Po 182 dniach choroby – urlop zdrowotny czy świadczenie rehabilitacyjne

Pytanie: Czy nauczyciel po 182 dniach może skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia czy musi się starać o świadczenie rehabilitacyjne?

Urlop zdrowotny – inne zagadnieniaCzytaj więcej porad »

Prezes ogniwa ZNP na urlopie dla poratowania zdrowia

Pytanie: Czy nauczyciel przebywający na urlopie dla poratowania zdrowia może pełnić w dalszym ciągu funkcję prezesa ogniwa ZNP?  

Działalność gospodarcza bez dochodu w czasie urlopu dla poratowania zdrowia

Pytanie: Nauczyciel, który prowadzi własną działalność gospodarczą chce skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia. W czasie trwania urlopu nie będzie świadczył żadnych usług i uzyskiwał dochodów z tej działalności. Nie chce jednak jej na ten okres zawiesić aby nie tracić wieloletniego stażu istnienia na rynku i historii działania swojej firmy m.in. w bankach. Czy nauczyciel może skorzystać z urlopu zdrowotnego nie zawieszając działalności gospodarczej?

Wcześniejszy powrót z sanatorium – co z urlopem zdrowotnym

Pytanie: Nauczyciel otrzymał 3-tygodniowy urlop dla poratowania zdrowia na leczenie sanatoryjne. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa musi skrócić swój pobyt w sanatorium. Czy może korzystać z urlopu zdrowotnego do końca okresu, na który został on udzielony?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel