Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Urlop dla poratowania zdrowia

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące udzielania urlopu zdrowotnego nauczycielom. Dowiedz się, jakie warunki musi spełnić nauczyciel, by móc udać się na urlop zdrowotny oraz jakie prawa i obowiązki w tym zakresie ma dyrektor szkoły! Poznaj różne zagadnienia z zakresu urlopu zdrowotnego nauczyciela!

Udzielenie urlopu zdrowotnegoCzytaj więcej porad »

Pierwszy urlop zdrowotny a praca w szkole wyższej

Pytanie: Czy pierwszy w karierze urlop dla poratowania zdrowia przysługuje nauczycielowi, który pracował w szkołach ponadpodstawowych, w szkole wyższej, a następnie znowu w szkole ponadpodstawowej? Nie występowały przerwy w zatrudnieniu. Okres pracy we wszystkich wymienionych szkołach wynosi ponad 7 lat.

Urlop zdrowotny – czy także dla osoby prowadzącej zajęcia bez kwalifikacji

Pytanie: Czy osobę bez kwalifikacji zatrudnioną do prowadzenia zajęć praktycznych można skierować na urlop dla poratowania zdrowia?

10 pytań o urlop dla poratowania zdrowia

10 pytań o urlop dla poratowania zdrowia

Nauczyciele mają prawo korzystać z urlopu zdrowotnego, a dyrektorzy mają obowiązek go udzielać, nawet jeśli zdezorganizuje im to pracę placówki. Poznaj odpowiedź na 10 najczęściej zadawanych pytań o urlop dla poratowania zdrowia.

Urlop zdrowotny – inne zagadnieniaCzytaj więcej porad »

b8fe307b14ab57c430b53610b9f48faf9a72984d-xlarge

Własna firma na urlopie zdrowotnym – co na to Sąd Najwyższy

Zgodnie z najnowszym orzecznictwem, nauczyciel mający zarejestrowaną działalność gospodarczą może w niektórych przypadkach swobodnie korzystać z urlopu dla poratowania zdrowia. Kiedy będzie to możliwe? Odpowiedź w artykule.

Prezes ogniwa ZNP na urlopie dla poratowania zdrowia

Pytanie: Czy nauczyciel przebywający na urlopie dla poratowania zdrowia może pełnić w dalszym ciągu funkcję prezesa ogniwa ZNP?  

Działalność gospodarcza bez dochodu w czasie urlopu dla poratowania zdrowia

Pytanie: Nauczyciel, który prowadzi własną działalność gospodarczą chce skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia. W czasie trwania urlopu nie będzie świadczył żadnych usług i uzyskiwał dochodów z tej działalności. Nie chce jednak jej na ten okres zawiesić aby nie tracić wieloletniego stażu istnienia na rynku i historii działania swojej firmy m.in. w bankach. Czy nauczyciel może skorzystać z urlopu zdrowotnego nie zawieszając działalności gospodarczej?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel