Do 27 lutego 2022 r. w większości szkół organizowane będzie zdalne nauczania. Organizacja takiego nauczania może przysparzać nie lada problemów. Dotyczy to zwłaszcza szkół, które w częściowym zakresie muszą funkcjonować stacjonarnie. Skorzystaj ze wskazówek ekspertów, aby odpowiednio przygotować się do tego trudnego okresu.
W trakcie pandemii pracownik szkoły może być pod pewnymi warunkami przeniesiony służbowo do innej szkoły. Przeniesienie to jest ograniczone czasowo, a to rodzi pytanie, jak rozliczyć czas pracy takiego pracownika.
Do 9 stycznia 2022 r. potrwa kolejny okres ograniczenia stacjonarnego funkcjonowania szkół. W tym czasie co do zasady musi być organizowane nauczanie zdalne. Czy to oznacza, że w tym czasie nauczyciele pracują w domu? Niekoniecznie.
Nie wszystkie zajęcia w czasie ograniczenia stacjonarnego funkcjonowania jednostek oświaty zostaną zawieszone. Wyjątek dotyczy niektórych zajęć prowadzonych z uczniami niepełnosprawnymi. Sprawdź, jak zatem zorganizować pracę specjalisty w czasie zawieszenia zajęć.
Od poniedziałku 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. ograniczone będzie funkcjonowanie szkół. W związku z tym pojawiło się wiele pytań o organizację nauki zdalnej. Dyrektorzy zastanawiają się, co z opieką w czasie przerwy świątecznej. A także czy niezbędne jest wydanie zarządzenia w tej sprawie. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać organizacja nauki zdalnej od 20 grudnia.
Zdarza się, że pojedynczy uczniowie klasy przebywają na kwarantannie. Co ma zrobić dyrektor, gdy pozostała część klasy pracuje stacjonarnie. Czy jest obowiązek organizacji zdalnej nauki dla jednego ucznia?
Kwarantanna pracownika szkoły wywołuje określone skutki. Pracownik taki nie może być dopuszczony do wykonywania pracy stacjonarnej. Sprawdź, jak postąpić, gdy dowiesz się, że pracownik znajduje się na kwarantannie.
W czasie kwarantanny lub izolacji nauczyciel może prowadzić zajęcia zdalne, tj. z wykorzystaniem środków komunikacji na odległość. Takie rozwiązanie nie jest jednak możliwe w każdym przypadku. Organizacja zdalnego nauczania zależy bowiem od tego, czy w szkole zostały zawieszone zajęcia stacjonarne.
Czy w obecnym stanie prawnym i czasie trwania pandemii, gdy szkoła podstawowa pracuje w trybie stacjonarnym, dyrektor może zorganizować spotkania z rodzicami oraz radę pedagogiczną online? Sprawdzamy, co mówią w tym względzie przepisy.
W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną, coraz więcej klas przechodzi na naukę zdalną. Związane jest z to z zachorowaniem ucznia lub nauczyciela. Ale jak ma postąpić dyrektor z uczniami, którzy nie mieli styczności z chorym i nie są objęci kwarantanną? Czy oni również muszą mieć naukę zdalną? Czy rodzice mają prawo wnioskować o opiekę dla ucznia, którego nie dotyczy kwarantanna?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty