Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

DZIEŃ 1. Stan prawa oświatowego przed rokiem szkolnym 2020/2021

f4b8a61a4b4bc934e06f30d743b6f65e35a14cfa-xlarge

Jak zorganizować funkcjonowanie szkoły od września 2020 r.

Minister Edukacji Narodowej w komunikacie przedstawił działania, jakie podejmowane będą w ramach organizacji roku szkolnego 2020/2021. Zostały one odzwierciedlone w najnowszych przepisach. Znamy też wytyczne GIS, jakie powinny być stosowane, oraz 3 modele nauczania. Szczegóły poniżej.

Organizacja pracy zdalnej – statut czy nowe regulaminy

Pytanie: Czy przedszkola powinny wpisać do statutu w zakresie organizacji pracy rozwiązania dotyczące ewentualnego przejścia na pracę zdalną?

Zajęcia stacjonarne a zdalne posiedzenie rady pedagogicznej

Pytanie: Szkoła ma rozpocząć pracę stacjonarną. Czy mimo tego możliwe jest prowadzenie posiedzeń rady pedagogicznej w sposób zdalny np. za pomocą aplikacji Teams lub podobnej?

Zajęcia zamiast uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego

Pytanie: Czy 1 września mogą odbywać się zwykłe lekcje zgodnie z planem zajęć? Dyrektor chce z uwagi na kwestie bezpieczeństwa zrezygnować z uroczystego otwarcia roku szkolnego i w dniu 1 września zorganizować normalne lekcje?

Zakup termometrów do badania pracowników – czy ma uzasadnienie

Pytanie: Szkoła planuje zakup termometrów celem dokonywania pomiaru temperatury pracowników i zapisywania wyników?

Zmiana dyrektora a przygotowanie do nowego roku szkolnego

Pytanie: Dyrektor kończy kadencję 31 sierpnia 2020 r. 1 września 2020 r. funkcję obejmuje nowy dyrektor w związku z przekazaniem szkoły do prowadzenia stowarzyszeniu. Kto powinien przygotować szkołę do stosowania nowych wymogów sanitarno-epidemiologicznych?

Fotolia_238167648_Subscription_Monthly_M

Pierwszy dzień Konferencji Online dla Oświaty: stan prawny na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczynamy 8. edycję Konferencji Online dla Oświaty, organizowaną przez Portal Oświatowy. Podczas pierwszego dnia konferencji zapraszamy na webinarium na żywo z panem Leszkiem Zaleśnym. Zapoznaj się również z materiałami konferencyjnymi, które przygotowaliśmy.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel