Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Trzynastka dla nauczycieli

Znajdziesz tu aktualne porady Ekspertów dotyczące zasad wypłacania trzynastek dla nauczycieli. Sprawdź, komu i na jakich zasadach musisz wypłacić trzynastkę!

trzynastka za 2019 r

10 sytuacji, w których warto zawalczyć o trzynastkę

Gdy do 31 marca na konto nie wpłynie dodatkowe wynagrodzenie roczne, pracownicy mogą chcieć kwestionować decyzję dyrektora o braku jego wypłaty.  Sprawdźmy, czy i  kiedy warto wchodzić w spór o prawo do trzynastki.

Wypłata trzynastki nauczycielowi zawieszonemu w pełnieniu obowiązków

Pytanie: Czy należy wypłacić dodatkowe wynagrodzenie roczne za poprzedni rok nauczycielowi, który jest obecnie zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych? 

Ekwiwalent za urlop w podstawie trzynastki

Pytanie: Czy otrzymany przez nauczyciela w 2019 ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy wlicza się do podstawy naliczenia dodatkowego wynagrodzenia rocznego za ten rok?

Trzynastka dla nauczyciela, który został zwolniony na podstawie art. 20 Karty Nauczyciela

Pytanie: Nauczyciel został zwolniony z pracy na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 2 Karty Nauczyciela. W 2019 r. przepracował efektywnie tylko 146 dni z uwagi na chorobę. Czy należy wypłacić mu trzynastkę? 

Dodatek uzupełniający w podstawie trzynastki nauczyciela

Pytanie: Czy jednorazowy dodatek uzupełniający należy wliczyć do podstawy trzynastki nauczyciela w pełnej wysokości czy 1/12, jak przy wynagrodzeniu urlopowym? 

Pisemna informacja o przyznaniu trzynastki – czy wymagana

Pytanie: Czy pracownik powinien otrzymać informację na piśmie o przyznaniu dodatkowego wynagrodzenia rocznego?

4a055c86d7fd61c3c7972e8c234ac22dfb6ebbd5-xlarge(3)

Uniknij 25 błędów przy wypłacie trzynastki za 2019 rok

Zanim podejmiesz decyzję o wypłacie dodatkowego wynagrodzenia rocznego za 2019 r. sprawdź, czy robisz to właściwie i uniknij 25 błędów, które przydarzyły się innym dyrektorom.

Powrót do pracy po urlopie bezpłatnym 1 września a prawo do trzynastki

Pytanie: Nauczycielka przebywała w minionym roku szkolnym na urlopie bezpłatnym i 1 września wróciła do pracy. Czy należy jej wypłacić trzynastkę w szkole, w której przebywała na urlopie bezpłatnym do 31 sierpnia?

Trzynastka dla osoby zatrudnionej na podstawie art. 15 Prawa oświatowego

Pytanie: Czy nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie art. 15 ustawy Prawo oświatowe przysługuje dodatkowe wynagrodzenie roczne?   

Dodatek na start w podstawie trzynastki

Pytanie: Czy świadczenie na start dla nauczycieli stażystów wchodzi do podstawy dodatkowego wynagrodzenia rocznego?

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel