Pytanie: Odpisy na ZFŚS dla poszczególnych uprawnionych różnią się wysokością. Czy w związku z tym w regulaminie można zróżnicować wysokość świadczeń w zależności od wysokości odpisów?
Pytanie: W szkole w związku zawodowym NSZZ Solidarność zrzeszone jest 8 osób, a w Związku Nauczycielstwa Polskiego – 9 osoby. Szkoła zatrudnia łącznie 150 pracowników. Czy te związki są reprezentatywne w kontekście wprowadzania zmian w regulaminie ZFŚS?
Pytanie: Czy można obecnie uzależnić przyznanie dofinansowania do wypoczynku od pobytu na co najmniej 14-dniowym urlopie wypoczynkowym?
Pytanie: Czy w trakcie roku kalendarzowego możliwa jest zmiana treści regulaminu ZFŚS?
Pytanie: Czy można w związku z epidemią koronawirusa umożliwić składanie wniosków o świadczenia z ZFŚS drogą elektroniczną?
Pytanie: Czy emeryt ubiegający się o pomoc socjalną z ZFŚS musi podać we wniosku numer konta bankowego czy może żądać wypłaty w gotówce?
Aby przyznać świadczenie z ZFŚS trzeba ustalić sytuację życiową, materialną i rodzinną osoby uprawnionej. Często ustalenie to opiera się na dochodzie na członka rodziny w gospodarstwie domowym. Sprawdźmy, jak policzyć ten dochód w przypadku, gdy osoba uprawniona i jego małżonek związani są intercyzą?
Pytanie: Czy funduszu socjalnego możemy dopłacić pracownikom do abonamentu na opiekę medyczną w prywatnej placówce medycznej?
Pytanie: Czy w regulaminie o ZFŚS można zawrzeć zapis, zgodnie z którym prawo do korzystania z ZFŚS mają tylko współmałżonkowie, którzy pozostają na wyłącznym utrzymaniu pracownika?
Pytanie: Czy w regulaminie ZFŚS można ustalić, że pracownik może ubiegać się albo o „wczasy pod gruszą” albo do dopłaty do wycieczki zakładowej? Czy takie ograniczenie jest zgodne z przepisami prawa?
Zajmie ci to jedynie 2 minuty