Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Wynagrodzenie zasadnicze pracowników niepedagogicznych

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące zasad wynagradzania pracowników administracji i obsługi szkoły. Wynagrodzenie zasadnicze, premie i dodatki do wynagrodzenia bez tajemnic.

Czy organ prowadzący ma wpływ na wynagrodzenie pracowników niepedagogicznych

Pytanie: Czy organ prowadzący może narzucać dyrektorowi wysokość wynagrodzeń pracowników niepedagogicznych?

Podwyżka dla nauczycieli 2024 – czy obejmuje pracownika zatrudnionego na podstawie art. 15 Prawa oświatowego

Podwyżka dla nauczycieli 2024 – czy obejmuje pracownika zatrudnionego na podstawie art. 15 Prawa oświatowego

Podwyżka dla nauczycieli, o której mowa w art. 30 ust. 11 Karty Nauczyciela, obejmuje oczywiście wszystkich nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach samorządowych. A co z pracownikiem zatrudnionym na podstawie art. 15 Prawa oświatowego do prowadzenia zajęć? Czy podwyżka dla nauczycieli obejmuje również wynagrodzenie tej osoby?

Wynagrodzenie zasadnicze pracownika samorządowego w szkole – w jakich granicach

Jak ustalić wynagrodzenie zasadnicze pracownika samorządowego w szkole

W jakich granicach ustala się stawki wynagrodzenia zasadniczego pracowników niepedagogicznych? Czy dyrektor musi uzyskać zgodę organu prowadzącego? Należy zwrócić uwagę na 3 aspekty: stawki minimalne w rozporządzeniu w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, stawki maksymalne w regulaminie wynagradzania a także ustawowe minimalne wynagrodzenie za pracę. Sprawdź, jak ustalić stawki wynagrodzenia zasadniczego pracownika niepedagogicznego.

Opiekun nocny w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym – jakie wynagrodzenie otrzymuje

Pytanie: Czy opiekun nocny zatrudniony w specjalnym ośrodko szkolno-wychowawczym otrzymuje wynagrodzenie według zasad dla pracowników samorządowych?

Jak wprowadzić podwyżki dla pracowników szkół i inne zmiany z 1 lipca 2023 r.

Podwyżki dla pracowników szkół – zmiany w regulaminie wynagradzania nie wystarczą

1 lipca 2023 r. w życie weszły zmiany w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Zmiany te wiążą się z podwyżkami dla pracowników szkół, ale nie tylko. Wbrew pozorom ich wprowadzenie nie zawsze może być korzystne dla pracowników. Ma to istotne znaczenie, ponieważ nie wystarczy tu nowelizacja regulaminu wynagradzania pracowników samorządowych w szkole. Sprawdź, jak wprowadzić podwyżki dla pracowników szkół i inne zmiany związane z nowymi przepisami płacowymi.

Wypowiedzenie zmieniające a obniżenie kategorii zaszeregowania pracowników samorządowych

Obniżenie kategorii zaszeregowania pracowników samorządowych – czy wymaga wypowiedzenia zmieniającego

Zmiany w wynagrodzeniach pracowników samorządowych, które wchodzą w życie 1 lipca 2023 r., to nie tylko podwyżki. Doszło również do zmian w kategoriach zaszeregowania – w niektórych przypadkach kategorie te podwyższono, a w innych obniżono. Sprawdź, czy obniżenie kategorii zaszeregowania pracownika w regulaminie wynagradzania wymaga wypowiedzenia zmieniającego.

Różne stawki pracownika samorządowego w ramach tej samej kategorii zaszeregowania

Różne stawki pracownika samorządowego w ramach tej samej kategorii zaszeregowania

Pracownicy samorządowi w szkole są przypisani do różnych kategorii zaszeregowania. W ramach tej samej kategorii mogą oni jednak otrzymywać różne wynagrodzenie zasadnicze. Sprawdź, na jakiej podstawie można różnicować stawki pracownika samorządowego w szkole w ramach tej samej kategorii zaszeregowania.

Jakie wynagrodzenie należy się osobie zatrudnionego w trybie art. 15 Prawa oświatowego

Wszystko o wynagrodzeniu osoby zatrudnionej w trybie art. 15 Prawa oświatowego

Dyrektor może zatrudnić osobę do prowadzenia zajęć na podstawie art. 15 Prawa oświatowego. Taka osoba jest zatrudniana za zgodą kuratora oświaty. Ma ona specyficzny status, ponieważ nie jest ani nauczycielem, ani pracownikiem samorządowym. Jakie wynagrodzenie i inne świadczenia przysługują zatem osobie zatrudnionej w trybie art. 15 Prawa oświatowego? Jak je rozliczać? Wyjaśnienia w artykule.

Jak określić kategorie zaszeregowania pracowników niepedagogicznych w regulaminie wynagradzania

Kategorie zaszeregowania w regulaminie wynagradzania pracowników niepedagogicznych

Pracownikom niepedagogicznym mający status samorządowych przysługuje wynagrodzenie zasadnicze na podstawie kategorii zaszeregowania. Są one przyjęte w rozporządzeniu Rady Ministrów z 25 października 2021 r. i nie można ich obniżać w regulaminie wynagradzania. Z drugiej strony w grę może wchodzić ich podniesienie.

Regulamin wynagradzania musi zostać uzgodniony ze związkami zawodowymi

Pytanie: W szkole funkcjonuje jeden reprezentatywny związek zawodowy. W związku z koniecznością uzgodnienia nowego regulaminu wynagradzania, związek ten otrzymał projekt. Mimo upływu 30 dni, nikt nie skontaktował się ze szkołą w związku z koniecznością zorganizowania spotkania. Czy w takiej sytuacji dyrektor może wprowadzić regulamin bez akceptacji związku zawodowego?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty