Centralna Komisja Egzaminacyjna w związku z realizacją projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III, Działanie 3.2 "Rozwój systemu egzaminów zewnętrznych", opublikowała informację o trwających konkursach.
Resort edukacji planuje, by od 2015 roku maturzyści mieli obowiązek przystąpienia do egzaminu maturalnego z co najmniej jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Ma to im ułatwić rekrutację na studia.
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminu maturalnego 2012 ze wszystkich sesji egzaminacyjnych (odbyły się maju, czerwcu i sierpniu). Ostatecznie egzamin maturalny zdało 86 proc. przystępujących, czyli 284 755 osób. Nie zdało egzaminu 14 proc., czyli 46 090 osób. Rok wcześniej ostatecznie egzamin zdało 85 proc.
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej podał informację o sposobie dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu maturalnego do potrzeb absolwentów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie oraz zagrożonych niedostosowaniem społecznym.
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ustalił harmonogram egzaminu maturalnego przeprowadzanego w 2013 r.
Należy postępować zgodnie z zapisami instrukcji kancelaryjnej obowiązującej w szkole. Najprawdopodobniej będzie to kategoria Bc.
Rzecznik Praw Obywatelskich wniósł do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją przepisów dotyczących uprawnienia Ministra Edukacji do kształtowania zasad i warunków oceniania oraz przeprowadzania egzaminów w szkołach.
Dowiedz się jaki odsetek uczniów zdał egzamin maturalny w maju 2012 r., ilu uczniów ma prawo do sierpniowej poprawki, a ilu musi poczekać aż znów zakwitną kasztany.
Dyrektor CKE podał do publicznej wiadomości listę środowisk, języków programowania i programów użytkowych, z której mogą wybierać zdający egzamin maturalny z informatyki w 2013 r.
Na konferencji prasowej poświęconej prezentacji wyników tegorocznych matur i założeń nowej formuły egzaminu, która zacznie obowiązywać w 2015 r. minister edukacji podkreśliła, że nowa formuła matury ma służyć podniesieniu poziomu kształcenia. W konferencji wziął także udział dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Artur Gałęski oraz Prof. dr hab. Zbigniew Marciniak.
W ramach innych zajęć i czynności wynikających z zadań statutowych szkoły i pobieranego wynagrodzenia nauczyciel jest zobowiązany uczestniczyć w przeprowadzaniu sprawdzianów i egzaminów, w tym części pisemnej egzaminu maturalnego. Dowiedz się kiedy nauczyciel otrzyma dodatkowe wynagrodzenie za pracę w komisjach egzaminacyjnych!
22 maja 2012 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało informację, że nie prowadzi prac nad zmianą terminów organizacji egzaminu maturalnego. Konieczność wyjaśnienia wynikła z doniesień prasowych dotyczących planowanej zmiany terminów egzaminu maturalnego na lipiec.
Dyrektor CKE w komunikacie z 2 maja 2012 r. podał do publicznej wiadomości wykaz olimpiad przedmiotowych, których organizację inicjuje, koordynuje, nadzoruje lub zleca minister właściwy do spraw oświaty i wychowania i których laureaci i finaliści są zwolnieni z egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w 2014 r. na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu odpowiednio laureata lub finalisty.
Nauczyciel zobowiązany jest do uczestniczenia w przeprowadzaniu egzaminu maturalnego w ramach tygodniowego czasu pracy. Jeśli nauczyciel nie ma ustalonego czterodniowego tygodnia pracy to piątek nie jest jego dniem wolnym od pracy. W taki dzień nie realizuje pensum dydaktycznego, ale inne zadania i zajęcia wynikające z 40-godzinnego tygodnia pracy. Poznaj zasady uczestniczenia nauczycieli w egzaminie maturalnym w dzień wolny od pracy i w dzień wolny od zajęć dydaktycznych.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.