Pytanie: Kiedy można zaliczyć pracę na roli nauczyciela do stażu pracy nauczyciela wymaganego do otrzymania nagrody jubileuszowej?
Pytanie: Z dniem 1 lutego nauczyciel odszedł na emeryturę, lecz nie została mu wypłacona przysługująca nagroda jubileuszowa. Czy można ją wypłacić w następnym miesiącu, po ustaniu zatrudnienia, nie ponosząc konsekwencji prawnych?
Pytanie: Nauczyciel-katecheta jest zatrudniony na cały etat w szkole i 0,2 etatu w przedszkolu. Kto wypłaca nagrodę jubileuszową – jeden zakład czy oba?
Pytanie: Nauczyciel zatrudniony na podstawie dwóch umów - jedna na czas określony, zgodnie z kwalifikacjami a druga za zgodą kuratora na podstawie art. 10 ust. 9 Karty Nauczyciela, nabędzie prawo do nagrody jubileuszowej. Czy należy wliczyć do niej wynagrodzenie z obu umów o pracę, czy tylko z pierwszej, biorąc pod uwagę, że z drugiej nie jest wypłacany dodatek stażowy?
Długość stażu pracy ma wpływ na przyznanie i wysokość przede wszystkim dodatku stażowego oraz nagrody jubileuszowej. Do tego stażu zaliczane są przede wszystkim zakończone okresy zatrudnienia, ale nie tylko. Istnieje wiele innych okresów, które mają wpływ na staż pracy. Dowiedz się, jakie okresy i pod jakimi warunkami należy uwzględnić w stażu pracy.
Udokumentowanie wyższego stażu pracy może uprawnić pracownika do wypłaty nagrody jubileuszowej po upływie terminu, w którym nabył on do niej prawo. Sprawdź, czy nagrodę taką wypłaca się z odsetkami czy bez?
Pytanie: Nauczyciel w trakcie zatrudnienia odbywał służbę wojskową od 29.10.1982 r. do 30.06.1984 r. Pracę podjął z datą 18.07.1984 r. Czy przerwa w zatrudnieniu po zakończeniu służby wojskowej podlega wliczeniu do stażu pracowniczego?
Pytanie: Nauczyciel przedstawił książeczkę wojskową o odbyciu zastępczej służby wojskowej - w zakładzie pracy w okresie od 20.06.1987 r. do 30.06.1989 r. - brak świadectwa pracy. Przed wojskiem ukończył w czerwcu 1987 r. szkołę średnią, natomiast po wojsku przebywał na płatnym zasiłku dla bezrobotnych w okresie od 26.06.1993 r. do 25.06.1994 r., a pierwsze zatrudnienie podjął w dniu 19.09.1994 r. Czy można zaliczyć okres zastępczej służby wojskowej do dodatku za staż pracy na podstawie wpisu w książeczce wojskowej ?
Nauczyciel, który przedstawi dwóch świadków, może potwierdzić świadczenie pracy w gospodarstwie rolnym nawet mimo braku zaświadczenia z urzędu gminy. Pozwoli to na zaliczenie tych okresów do stażu pracy, dzięki czemu może zwiększyć wysokości ustalanych na jego podstawie świadczeń.
Pytanie: Nauczyciel zatrudniony w szkole na podstawie art. 7 ust.1d ustawy o systemie oświaty, przedstawił dokumenty potwierdzające 40-letni staż pracy zawodowej. Czy należy wypłacić tę nagrodę?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty