Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja zajęć szkolnych

Jak prawidłowo organizować zajęcia szkolne – sprawdź aktualne porady prawne w jednym miejscu. Znajdziesz tu wskazówki ekspertów dotyczące organizacji zajęć z wychowania fizycznego, łączenia i organizacji pracy w klasach oraz wychowawców klas. Sprawdzisz, jakie zajęcia można zaliczyć do specjalistycznych oraz kiedy można zwolnić ucznia z drugiego języka obcego. W jednym miejscu wszystkie najważniejsze wiadomości o organizacji zajęć szkolnych!

Kształcenie stacjonarne dla ucznia z orzeczeniem

Pytanie: Czy dla ucznia niepełnosprawnego można zorganizować kształcenie stacjonarne w budynku szkoły?

Edukacja domowa – czy uczeń może uczestniczyć w lekcjach zdalnych

Pytanie: Od połowy września uczeń ma nauczanie domowe. Mama poprosiła o umożliwienie dziecku uczestnictwa w zajęciach zdalnych z klasą. Jak w takiej sytuacji należy postąpić?

Nagrywanie lekcji dla uczniów – kiedy dopuszczalne

Pytanie: Czy zajęcia, które odbywają się w szkole, mogą być transmitowane w czasie rzeczywistym dla uczniów, którzy przebywają na kwarantannie?

Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe – kiedy w formie stacjonarnej

Pytanie: Czy na podstawie również uczniowie technikum, znajdującego się w strefie czerwonej, mogą realizować zajęcia w kształceniu praktycznym na terenie szkoły w trybie stacjonarnym, nie w trybie zdalnym? W jaki sposób realizować na praktykach zawodowych projekt edukacyjny?

Cała klasa objęta kwarantanną – jak zareagować

Pytanie: Czy w przypadku oddziału skierowanego na kwarantannę, ze względu na potwierdzenie zachorowania na koronawirusa przez jednego ucznia, pozostali uczniowie mogą mieć prowadzone w czasie kwarantanny nauczanie zdalne?

Zajęcia z uczniem na kwarantannie

Pytanie: Uczeń został objęty kwarantanną. Czy należy dla niego zorganizować nauczanie zdalne?

Uczęszczanie na lekcje religii – jak postąpić w razie sporu rodziców

Pytanie: Jak powinien postąpić dyrektor w przypadku, gdy matka pisze oświadczenie, że nie wyraża zgody na udział dziecka w zajęciach religii zaś ojciec żąda, aby jego dziecko uczęszczało na te lekcje?

Zmiana oddziału na wniosek rodzica

Pytanie: Czy dyrektor musi zaakceptować wniosek rodzica o zmianę oddziału dla jego ucznia?

Zajęcia wf na hali nienależącej do szkoły

Pytanie: Czy uczniowie szkoły podstawowej mogą mieć niektóre lekcje wf-u w hali sportowej, która nadzorowana jest przez inną jednostkę organizacyjną gminy na podstawie umowy o najmie obiektu lub umowy o współpracy? Jeśli tak to czy wystarczy wpis do dziennika lekcyjnego i prowadzonego przez szkołę rejestru wyjść?

Czy nauczyciel musi prowadzić zajęcia on-line

Pytanie: Czy nauczyciel może odmówić prowadzenia zajęć on-line (z wykorzystaniem kamery internetowej i mikrofonu) jeśli dyrektor szkoły zdecydował właśnie o takiej formie kształcenia na odległość?

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel