Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Konferencja 21-25 sierpnia 2016 r.

Zestaw narzędzi do monitorowania podstawy programowej dla dyrektora przedszkola

W każdym przedszkolu obowiązuje podstawa programowa wychowania przedszkolnego zgodna z zapisami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 27 sierpnia 2012 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz.U. z 2012 r. poz. 977 ze zm.). Dyrektor przedszkola obowiązany jest kontrolować prawidłowość realizacji podstawy programowej przez nauczycieli. W celu usprawnienia nadzoru pedagogicznego dyrektora przedszkola w tym zakresie opracowuje się dodatkowe dokumenty.

Oświadczenie o niekaralności

Do 31 grudnia 2016 r. kandydat do zatrudnienia na stanowisku nauczyciela będzie potwierdzał swoją niekaralność dyscyplinarną własnym oświadczeniem.

Pakiet 33 dokumentów związanych z organizacją sierpniowego zebrania rady pedagogicznej

Część dokumentów należy przygotować jeszcze przed sierpniowym zebraniem. Niektóre z nich powstaną w trakcie zebrania, a część podczas realizacji zadań organizacyjnych w nowym roku szkolnym. Poniższe zestawienie obejmuje 33 gotowe do pobrania i wykorzystania wzory i przykłady. Dzięki nim zyskasz spokój, że dokumentacja organizacji pracy szkoły jest zgodna z aktualnym prawem oraz czas na realizację innych obowiązków. Także podczas sierpniowego zebrania będziesz mógł wykorzystać gotowe materiały i nie przedłużać czasu jego trwania.

6d94beb0a257206b4706d794468eca75b96be22b-large

Sierpniowe zebranie rady pedagogicznej - jak je zaplanować i przygotować

Dzięki wskazówkom przedstawionym w tym materiale, tegoroczne sierpniowe zebranie rady pedagogicznej będzie skutecznym narzędziem do poprawy jakości pracy szkoły, a nie tylko kolejnym obowiązkiem do odhaczenia. Aby zebranie organizacyjne przebiegło sprawnie, dyrektor musi się do niego odpowiednio przygotować - najlepiej zaczynając od rzetelnego zaplanowania przebiegu spotkania. Podpowiadamy, co koniecznie trzeba omówić na zebraniu, które zmiany w prawie uwzględnić, a także jak nie dać się zaskoczyć w nowym roku szkolnym.

7408f9f996a4ad6e46f30c5442442ca2051820a5-large

Archiwalny Jakie dokumenty wewnątrzszkolne wymagają aktualizacji po zmianie przepisów

Inicjatorem wprowadzania zmian w dokumentacji wewnątrzszkolnej powinien być dyrektor szkoły, ponieważ to on jest odpowiedzialny za jej właściwe prowadzenie. Od początku roku szkolnego 2016/2017 wchodzi w życie kilka istotnych zmian, w związku z tym trzeba je uwzględnić w dokumentacji. Podpowiadamy, jakie dokumenty wymagają aktualizacji lub zmiany.

1222

Archiwalny Szkolenie online: Zmiany prawne w roku szkolnym 2016/2017

Zapraszamy do obejrzenia e-szkolenia na temat „Zmian w prawie oświatowym w roku 2016/2017”. Będzie ono dotyczyło najważniejszych kwestii, w tym statusu nauczyciela i dyrektora po zmianach. Dowiedz się, co czeka placówki oświatowe w zbliżającym się roku szkolnym, a na co muszą się przygotować w kolejnych latach.

123

Archiwalny Zapraszamy na webinarium o zmianach prawnych w roku szkolnym 2016/2017

W dniu 22 sierpnia o godz. 11 zapraszamy na webinarium na żywo z p. Leszkiem Zaleśnym. 

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel