Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Trzynastka dla pracowników niepedagogicznych

Znajdziesz tu aktualne porady Ekspertów dotyczące zasad wypłacania trzynastek dla pracowników niepedagogicznych szkoły. Sprawdź, komu i na jakich zasadach musisz wypłacić trzynastkę!

Okres pracy na umowę zlecenia - czy zalicza się przy ustalaniu prawa do tzw. trzynastki

Pytanie: Czy pracownikowi, który w 2008 r. był zatrudniony od 2 lipca 2008 r., przysługuje prawo do trzynastki? W czasie wakacji był zatrudniony na umowę zlecenia. Czy należy doliczyć to wynagrodzenie do podstawy wymiaru trzynastki?

Archiwalny Dodatek stażowy wypłacany w czasie choroby a podstawa trzynastki

Pytanie: Czy w podstawie wyliczenia dodatkowego wynagrodzenia rocznego powinien znajdować się również dodatek stażowy, który był wypłacony obok wynagrodzenia chorobowego i zasiłku chorobowego? Przeczytaj aktualne stanowisko w tej sprawie>>

Archiwalny Prawo do trzynastki asystenta nauczyciela

Pytanie: W 2014 roku zatrudniliśmy asystenta nauczyciela. Jak należy go traktować badając prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego - jak nauczyciela czy pracownika niepedagogicznego?

Archiwalny Dodatek stażowy w czasie choroby a podstawa obliczenia trzynastki pracowników niepedagogicznych

Pytanie: Czy do podstawy obliczenia trzynastki dla pracowników samorządowych należy wliczyć dodatek stażowy za czas choroby?

Archiwalny Prawo do trzynastki za 2013 rok - 30 przypadków z życia szkoły

Pracownicy publicznych szkół i placówek oświatowych w pierwszym kwartale każdego roku otrzymują dodatkowe wynagrodzenie roczne. Zazwyczaj, aby otrzymać trzynastą pensję muszą przepracować min. 6 miesięcy. Są jednak sytuacje, w których mimo nieprzepracowania tego okresu, należy wypłacić dodatkowe wynagrodzenie roczne. Dowiedz się, jak zastosować nowe przepisy o trzynastkach w praktyce i sprawdź,komu wypłacić dodatkowe wynagrodzenie roczne za 2013 rok.

Archiwalny Raport specjalny: Prawo do trzynastki za 2012 r.

Pierwszy kwartał każdego roku to czas wypłaty dodatkowego wynagrodzenia rocznego. W minionym roku zapadło ważne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie trzynastek i choć przepisy do dnia dzisiejszego nie zostały zmienione, do trzynastek za 2012 rok należy stosować już nowe zasady. Poniższe opracowanie pomoże ustalić prawo i wysokość dodatkowego wynagrodzenia rocznego za 2012 r.

Archiwalny Prawo do świadczeń ze stosunku pracy po zmarłym pracowniku

Pytanie: Pracownica zmarła zanim została jej wypłacone dodatkowe wynagrodzenie roczne. Kto ma prawo do tego świadczenia? Czy szkoła powinna powiadomić rodzinę zmarłej pracownicy o przysługującym świadczeniu?

Archiwalny Zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych a trzynastka w szkole

Pytanie: Czy okres pracy w ramach prac interwencyjnych należy zaliczyć do okresu, od którego zależy prawo do trzynastki w szkole?

Archiwalny Urlop wychowawczy i dni opieki nad chorym dzieckiem, a prawo do trzynastki

Pytanie: Pracownica przebywała na urlopie wychowawczym od 1 października 2009 r. do 31 sierpnia 2010 r. Następnie wróciła do pracy, lecz w dniach od 6 do 10 września 2010 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim z tytułu opieki nad chorym dzieckiem. Następnie, od 1 października 2010 r. do 30 czerwca 2011 r. udzielono jej ponownie urlopu wychowawczego. Czy pracownicy należy się dodatkowe wynagrodzenie roczne za 2010 r.?

Archiwalny Sprawdź komu należy się trzynastka za 2010 r.!

Większość nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkół i placówek oświatowych w pierwszym kwartale roku dostanie tzw. trzynastkę. Poznaj opinię MEN w sprawie trzynastek dla nauczycieli, dowiedz się, czy jednorazowy dodatek uzupełniający należy uwzględnić w podstawie wymiaru trzynastej pensji oraz sprawdź, komu i na jakich zasadach należy wypłacić trzynastkę za 2010 r.!

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty