Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Trzynastka dla pracowników niepedagogicznych

Znajdziesz tu aktualne porady Ekspertów dotyczące zasad wypłacania trzynastek dla pracowników niepedagogicznych szkoły. Sprawdź, komu i na jakich zasadach musisz wypłacić trzynastkę!

Dni opieki nad dzieckiem a prawo do trzynastki

Pytanie: Pracownica była zatrudniona od 1 stycznia do 30 czerwca tj. przez 181 dni, jednakże wykorzystała 2 dni zwolnienia z tytułu opieki nad dzieckiem z art. 188 Kodeksu pracy. Czy ma prawo do trzynastki ?

Wysokość trzynastki, gdy pracownik nabył do niej prawo tylko z jednej umowy

Pytanie: Pracownik sezonowy (palacz c.o.) był zatrudniony od 1 października 2013 r. do 30 kwietnia 2014 r. Od 13 maja do 12 czerwca został ponownie zatrudniony  w naszej szkole jako pracownik gospodarczy. Czy z drugiej umowy też należy wypłacić dodatkowe wynagrodzenie roczne?

Wynagrodzenie za urlop szkoleniowy w podstawie trzynastki

Pytanie: Czy do podstawy dodatkowego wynagrodzenia rocznego wliczamy wynagrodzenie, które pracownik otrzymał za czas urlopu szkoleniowego?

Zatrudnienie przy pracach interwencyjnych a wysokość trzynastki

Pytanie: Pracownik był zatrudniony w ramach prac interwencyjnych od lutego do lipca. Połowę wynagrodzenia refundował urząd pracy. Od sierpnia został zatrudniony na okres roku na zastępstwo. Czy należy wypłacić trzynastkę, a jeśli tak to czy do jej podstawy należy wliczyć całe wynagrodzenie, czy tylko w części poniesionej przez szkołę?

Ponowne zatrudnienie pracownika po przejściu na rentę  a prawo do trzynastki

Pytanie: Pracownik przebywał na zasiłku rehabilitacyjnym, następnie wykorzystał zaległy urlop wypoczynkowy i rozwiązał umowę w związku z przejściem na rentę z tytułu niezdolności do pracy. Następnie został ponownie zatrudniony w tej samej szkole. Efektywnie przepracował tylko 4 miesiące. Czy ma prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego?

Ponad 180 dni choroby a prawo do trzynastki

Pytanie: Czy pracownikowi niepedagogicznemu lub nauczycielowi, który przebywał na zwolnieniu lekarskim ponad 180 dni w ciągu roku należy się trzynastka?  

Wynagrodzenie za dni opieki nad dzieckiem a podstawa obliczenia trzynastki

Pytanie: Czy korzystanie z opieki nad dzieckiem wlicza się do podstawy naliczenia dodatkowego wynagrodzenia rocznego?

Trzynastka po zmarłym pracowniku

Pytanie: Pracownik szkoły zmarł w 2013 roku. Czy należy wypłacić trzynastkę za ten rok jego małżonkowi?

MPIPS: Przedłużenie umowy do dnia porodu a prawo do trzynastki za 2013 rok

Znowelizowana ustawa o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym, przyznaje prawo do trzynastki pracownikom korzystającym m.in. z urlopu macierzyńskiego, bez względu na okres efektywnie przepracowany w danym roku kalendarzowym.  W praktyce, pojawiły się wątpliwości, czy w przypadku przedłużenia umowy o pracę do dnia porodu, tj. gdy pracownica korzysta z 1 dnia urlopu macierzyńskiego w czasie trwania zatrudnienia, przysługuje trzynastka bez względu na okres efektywnie przepracowany? Poznaj opinię resortu pracy w tej sprawie.

Przejście na rentę rodzinną w trakcie roku a prawo do trzynastki

Pytanie: Czy pracownikowi niepedagogicznemu, który z dniem 1 marca 2013 roku przeszedł na rentę rodzinną należy się dodatkowe wynagrodzenie roczne za przepracowany okres w 2013 r.?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty