Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

ZFŚS w szkole – inne zagadnienia

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące przyznawania świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w szkole. Sprawdź co możesz sfinansować z funduszu i kto jest uprawniony do świadczeń z ZFŚS w Twojej szkole.

Prawo do świadczeń z ZFŚŚ w szkole osób przebywających na urlopie wychowawczym

Pytanie: Czy nauczyciel będący na urlopie wychowawczym. może ubiegać się o dofinansowanie do wypoczynku tzw. "wczasy pod gruszą"?

Rozpoznanie wniosku o świadczenie z ZFŚŚ po ustaniu zatrudnienia pracownika

Pytanie: Pracownik niepedagogiczny był zatrudniony na czas nieokreślony. Przed ustaniem zatrudnienia złożył wniosek o przyznanie świadczenia z ZFŚS. Komisja socjalna zebrała się  na posiedzenie już po rozwiązaniu umowy o pracę tego pracownika. Czy świadczenie, o które wnioskował należy przyznać, jeśli zostały spełnione warunki do jego otrzymania?

Prawo do świadczeń z ZFŚŚ nauczyciela zatrudnionego na zastępstwo i nauczyciela zastępowanego

Pytanie: Nauczyciel, który był zatrudniony na zastępstwo na okres miesiąca złożył wniosek o dofinansowanie z ZFŚS. Czy należy wypłacić to świadczenie obu nauczycielom tj. i zastępującemu i zastępowanemu?

Dofinansowanie do wypoczynku nauczycielce na urlopie macierzyńskim

Pytanie: Czy nauczycielowi przebywającemu na urlopie macierzyńskim należą się świadczenia z ZFŚS takie jak dofinansowanie do wypoczynku zorganizowanego we własnym zakresie?

Spłacanie pożyczki z ZFŚS przez spadkobiercę pożyczkobiorcy

Pytanie: Emerytowanej pracownicy naszego przedszkola została udzielona pożyczka z ZFŚS, po upływie 2 miesięcy pracownica zmarła. Spłat dokonywał małżonek zmarłej. Po spłaceniu połowy pożyczki, dyrektor zdecydował o umorzeniu reszty rat. Czy należy wystawić PIT C-8 dla męża pracownicy na część umorzonych rat?

Uzależnienie zorganizowania wycieczki z ZFŚŚ od liczby chętnych

Pytanie: Czy z ZFŚS można zorganizować wycieczkę dla pracowników jeżeli zgłosiło się tylko 37% z nich?

Fundusz socjalny dla emerytów po przejęciu szkoły przez stowarzyszenie

Pytanie: Szkoła została przekazana w drodze umowy stowarzyszeniu. Nowy pracodawca nie tworzy ZFŚŚ. Gmina przekazała szkole prowadzonej przez stowarzyszenie saldo środków na koncie ZFŚŚ oraz należności i zobowiązania z niespłaconych pożyczek. Czy gmina w tej sytuacji ma obowiązek wskazać inną placówkę, w której będzie naliczany odpis na ZFŚS nauczycieli - emerytów? Czy i kto może korzystać z niewykorzystanych środków ZFŚS szkoły przekazanej?

Połączenie funduszy socjalnych dwóch placówek oświatowych

Pytanie: Czy można połączyć ZFŚŚ szkoły z funduszem socjalnym Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych (SAPO), która mieści się w tym samym budynku i zatrudnia 12 osób?

Likwidacja szkoły w celu przekształcenia a ZFŚS dla emerytów

Pytanie: Rada miasta podjęła uchwałę o likwidacji przedszkola publicznego w celu przekształcenia go w przedszkole niepubliczne. Pracownicy likwidowanej placówki zostali przejęci przez nowego pracodawcę. Problem stanowi fundusz socjalny dla emerytów przekształconego przedszkola. Czy organ prowadzący musi w tym przypadku (likwidacja w celu przekształcenia) wskazać inną placówkę jako miejsce pobierania świadczeń z ZFŚS przez emerytów?

Brak odpisu na ZFŚS a prawo do korzystania z ZFŚS przez emerytów

Pytanie: W bieżącym roku organ prowadzący po raz pierwszy nie naliczył nam odpisu ZFŚŚ na byłych pracowników niepedagogicznych - emerytów i rencistów. Czy w tej sytuacji osoby te mają prawo do korzystania ze świadczeń z ZFŚŚ w szkole?  

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty