Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

ZFŚS w szkole – inne zagadnienia

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące przyznawania świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w szkole. Sprawdź co możesz sfinansować z funduszu i kto jest uprawniony do świadczeń z ZFŚS w Twojej szkole.

Archiwalny Opodatkowanie paczek żywnościowych z ZFŚS w szkole

Pytanie: Czy prawdą jest, że jeżeli emeryt (były pracownik) potwierdzi zakup artykułów spożywczych na paczkę żywnościową, przedkładając rachunki, to skorzysta ze zwolnienia podatkowego, a gdy nie dostarczy żadnego rachunku, to należy traktować jako świadczenie pieniężne, które podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 10%?

Archiwalny Opodatkowanie świadczeń rzeczowych z ZFŚS w razie zatrudnienia u kilku pracodawców

Pytanie: Nauczyciel  zatrudniony w dwóch szkołach, korzystający z ZFŚS w obu placówkach otrzymał paczkę świąteczną  w wysokości  200 zł w jednym miejscu pracy i paczkę wartości 380 zł w drugim  miejscu pracy. Czy otrzymane świadczenia rzeczowe są zwolnione z podatku w obu miejscach pracy?

Archiwalny Przyznanie pomocy rzeczowej z ZFŚS - na kogo powinna być wystawiona faktura

Pytanie: W okresie świątecznym osoby uprawnione korzystają ze świadczenia z ZFŚS w formie pomocy rzeczowej. Pomoc rzeczowa do 380 zł jest zwolniona z podatku. Na kogo powinna być wystawiona faktura - na pracodawcę czy na osobę uprawnioną?

Archiwalny Osoby uprawnione do otrzymywania świadczeń z ZFŚS

Pytanie: Czy członkom rodzin byłych pracowników szkoły, którzy obecnie są na emeryturze, przysługują świadczenia z ZFŚS w mojej szkole?

Archiwalny Kiedy zapomoga z ZFŚS jest wolna od podatku?

Pytanie: Nauczycielka języka polskiego zwróciła się do mnie z wnioskiem o przyznanie bezzwrotnej pomocy finansowej na leczenie swojej córki, która doznała poważnego urazu kręgosłupa podczas wypadku samochodowego. Czy zapomoga przyznana w takiej sytuacji podlega opodatkowaniu?

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel