Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Dokumentacja nauczania

Prawidłowe prowadzenie dokumentacji nauczania związane jest ze znajomością aktualnych przepisów prawa. Dlatego ważne jest, aby najważniejsze informacje o dokumentach znaleźć w jednym miejscu. Znajdziesz tu porady, jak wypełniać arkusz ocen i świadectwa uczniów, jak prowadzić dzienniki lekcyjne, jak dokonywać w nich wpisów. Dzięki tym wskazówkom uzyskasz niezbędną wiedzę przydatną w codziennej pracy!

Zmiany danych uczniów po zmianie nazw ulic

Pytanie: Czy w związku z uchwałą rady miejskiej zmieniającą nazwy ulic w mieście, należy dokonać zmian danych (w adresach zamieszkania uczniów) w dokumentacji przebiegu nauczania, tj. w księdze ewidencji, księdze uczniów, arkuszach ocen i dziennikach lekcyjnych?

Czy ocena uzyskana na zajęciach z religii poza szkołą może być wpisana do dziennika

Pytanie: Uczeń przyniósł zaświadczenie z parafii ewangelicko-augsburskiej z wpisaną oceną śródroczną z religii. Czy te ocenę wpisujemy do dziennika? Na religię uczęszcza indywidualnie, poza szkołą? Ocenę z religii uzyskaną w trakcie uczęszczania na religię poza szkołą wpisuje się do dziennika lekcyjnego.

Dokumentowanie zindywidualizowanej ścieżki kształcenia

Pytanie: Jaką dokumentację powinna prowadzić szkoła dla ucznia, który będzie objęty zindywidualizowaną ścieżką kształcenia? Czy należy założyć dla ww. ucznia dziennik, dla przedmiotów realizowanych indywidualnie? W formie jakiego dokumentu przedstawić rodzicowi informację o realizacji zindywidualizowanej ścieżki kształcenia?

Prowadzenie e-dziennika a awaria komputerów

Pytanie: W naszej szkole obowiązuje tylko dziennik elektroniczny. Czy dyrektor musi zapewnić nauczycielom stały dostęp do komputera? Co zrobić w razie długiej awarii sprzętu? Czy dyrektor ma prawo wymagać, aby nauczyciel zostawał po godzinach pracy i na sprzęcie w innej sali uzupełniała np. frekwencję uczniów?

Informacje o uczniach objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną w e-dzienniku

Pytanie: Czy szkoła może zamieścić w e-dzienniku informacje dostępne tylko dla nauczycieli nt. wskazań do pracy z uczniem w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej, np. z dysortografią lub objętych IPET-em? Czy umieszczanie takich danych przy konkretnych uczniach jest zgodne z ustawą o ochronie danych osobowych?

Duplikaty świadectw dla absolwentów szkoły zawodowej przekształconej w szkołę branżową

Pytanie: Kto wg obecnego stanu prawnego wydaje duplikaty świadectw uczniom (kl. II i III ) i absolwentom dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej? Czy zespół szkół, w skład którego wchodzi branżowa szkoła I stopnia (przekształcona z zasadniczej szkoły zawodowej) czy Kuratorium Oświaty?

Zapisy w dzienniku lekcyjnym, gdy wszyscy uczniowie są nieobecni na lekcjach

Pytanie: Proszę o udzielenie informacji, w jaki sposób dokonywać zapisów w dzienniku lekcyjnym w przypadku, gdy wszyscy uczniowie są nieobecni na jednej lekcji lub w ciągu całego dnia. Dodam, że nauczyciel jest gotowy do pracy. Jakie działania podjąć w takiej sytuacji, która może się powtarzać, aby zapewnić realizację podstawy programowej?

Czy doradztwo zawodowe należy dokumentować w dzienniku

Pytanie: W jakim dzienniku należy dokumentować doradztwo zawodowe w szkole podstawowej? Jest to 10 godzin rocznie na oddział. Czy w dzienniku lekcyjnym czy też w dzienniku zajęć innych?

Kontrola dzienników – czy jest określona częstotliwość

Pytanie: W szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny. Jak często powinny być kontrolowane dzienniki główne oraz inne np. dzienniki zajęć rewalidacyjnych czy nauczania indywidualnego?

Doradztwo zawodowe – czy jest oceniane i wpisywane na świadectwo

Pytanie: Czy w związku z reformą oświaty należy wpisać na świadectwie uczniów klas VII zajęcia z doradztwa zawodowego (obowiązkowo min 10 godzin w ciągu roku) i czy powinny być oceniane?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty