Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Płace w oświacie - inne zagadnienia

Polski Ład w szkole - o nowych regułach naliczania zaliczek na PIT

Polski Ład w szkole: Jak zmieniły się zasady obliczania zaliczki na PIT

Nowe rozporządzenie Ministra Finansów całkowicie zmieniło zasady obliczania zaliczek dla PIT, również dla pracowników obsady. Wiele osób ma ogromne trudności z interpretacją niejasnych przepisów, czemu trudno się dziwić. Rozwiej swoje wątpliwości na temat obliczania zaliczek na PIT.

Decyzja ZUS a ulga dla pracującego emeryta

Ulga dla pracującego emeryta – czy konieczna decyzja ZUS

Zerowy PIT dla pracującego emeryta to jedna z ulg przewidzianych dla pracowników w Polskim Ładzie. Warunki skorzystania z niej mogą jednak budzić wątpliwości. Sprawdź, czy do skorzystania z ulgi konieczne jest decyzja ZUS w sprawie przyznania emerytury.

oświadczenie o niepomniejszaniu dochodu

Oświadczenie o niepomniejszaniu dochodu o ulgę dla klasy średniej – od kiedy skuteczne

Ulga dla klasy średniej nie zawsze jest atrakcyjnym rozwiązaniem. Niejeden nauczyciel i inny pracownik szkoły może chcieć z niej zrezygnować i to już w styczniu. Sprawdź, kiedy najwcześniej jest to możliwe.

Ulga dla pracującego emeryta – od kiedy należy ją stosować

Ulga dla pracującego emeryta – od kiedy należy ją stosować

Już w 2022 r. pracownicy szkoły z uprawnieniami do emerytury lub renty będą mogli skorzystać ze specjalnej ulgi, pod warunkiem, że złożą stosowne oświadczenie. Od kiedy będzie można naliczać taką ulgę? Odpowiedź poniżej.

Szkoła a Polski Ład: 4 ulgi podatkowe dla pracowników

Szkoła a Polski Ład: 4 ulgi podatkowe dla pracowników

Polski Ład przewiduje nowe rodzaje ulg podatkowych dla pracowników szkoły. Jest to np. ulga dla klasy średniej czy zwolnienie podatkowe dla pracujących emerytów. Na jakich zasadach przysługują ulgi podatkowe dla pracownika szkoły w ramach Polskiego Ładu? Jaka jest w tym rola płatnika, czyli szkoły? Na te pytania odpowiadamy w temacie tygodnia.

Czy za dojazd do filii należy się zwrot kosztów podróży służbowej

Dojazd do filii szkoły – czy to podróż służbowa

Nauczyciel dojeżdżający na zajęcia do filii szkoły niewątpliwie ponosi z tego tytułu wydatki. Sprawdź, czy należy mu je zrekompensować, zwracając koszty z tytułu podróży służbowej.

Praca w dniu wolnym – jakie wynagrodzenie zamiast dodatkowego wolnego

Praca w dniu wolnym – jakie wynagrodzenie zamiast dodatkowego wolnego

Wykonywanie obowiązków służbowych w dniu wolnym od pracy oznacza konieczność zapewnienia nauczycielowi dodatkowego dnia wolnego. Niekiedy, zamiast tego dnia nauczyciel powinien otrzymać wynagrodzenie płatne jak za godziny ponadwymiarowe. Czy oprócz tego nauczyciel powinien otrzymać jakiś dodatek?

Pobieranie świadczenia pielęgnacyjnego – czy zaliczane do stażu pracy

Pobieranie świadczenia pielęgnacyjnego – czy zaliczane do stażu pracy

Pracownik może zrezygnować z zatrudnienia i pobierać świadczenie pielęgnacyjne. Zaś w przypadku ponownego podjęcia zatrudnienia może zastanawiać się, czy okres pobieranego świadczenia pielęgnacyjnego jest zaliczany do stażu pracowniczego. Rozwiązanie w artykule.

Obsługa rachunkowa szkoły przez CUW – na jakich zasadach

Obsługa rachunkowa szkoły przez CUW – na jakich zasadach

Centra Usług Wspólnych (CUW) tworzone są w celu zapewnienia wspólnej obsługi szkół i placówek oświatowych podlegających pod dany organ. Obsługa ta może dotyczyć również spraw rachunkowych. Dowiedz się, jak może zostać zorganizowana taka obsługa.

Czy można zmienić plan finansowy ZFŚS na koniec roku

Czy można zmienić plan finansowy ZFŚS na koniec roku

Niejednokrotnie okazuje się, że środki zaplanowane w ZFŚS na określone cele nie zostały wykorzystane. Czy w takiej sytuacji można zmodyfikować plan rzeczowo-finansowy funduszu socjalnego?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty