Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Przyznawanie świadczeń z ZFŚS

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące przyznawania świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w szkole. Sprawdź co możesz sfinansować z funduszu i kto jest uprawniony do świadczeńz ZFŚS w Twojej szkole.

Wczasy pod gruszą dla osób zatrudnionych w trakcie roku

Wczasy pod gruszą dla osób zatrudnionych w trakcie roku

W regulaminach ZFŚŚ niekiedy pojawia się zapis, stanowiący, że podstawą złożenia wniosku o tzw. wczasy pod gruszą, jest plan urlopów zatwierdzony do 31 grudnia poprzedniego roku. wypoczynkowych na dany rok oraz uprawnienie pracownika do wykorzystania 14 dni kalendarzowych nieprzerwanego urlopu w danym roku. Czy w takim przypadku zatrudniona w trakcie roku uniemożliwia otrzymanie świadczenia? Wszak takie osoby nie były ujęte w planie urlopów zatwierdzonym przed rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego.

Zatrudniony emeryt – w której szkole pracownik korzysta z świadczeń z ZFŚS?

Pytanie: Szkoła zatrudnia pracownika, który jest emerytem z innej szkoły. Pracownik ten dalej pobiera emeryturę z ZUS oraz otrzymuje wynagrodzenie za pracę. Czy w świetle przepisów o ZFŚS, może korzystać ze świadczeń w obu zakładach pracy jako emeryt i jako pracownik? W której szkole pracownik będzie korzystał z ZFŚŚ po rozwiązaniu stosunku pracy?

Jak liczyć odpis na ZFŚS dla pracującego emeryta

Jak liczyć odpis na ZFŚS dla pracującego emeryta

Beneficjent funduszu socjalnego może korzystać z ZFŚS jako pracownik, ale też emeryt, rencista czy uprawniony do świadczenia kompensacyjnego. Jak traktować osobę, która ma podwójny status? Wyjaśnienie w artykule.

Jak uregulować funkcjonowanie komisji socjalnej w regulaminie ZFŚS

Komisja socjalna w regulaminie ZFŚS

Komisja socjalna to organ, który nie został uregulowany w przepisach dotyczących z ZFŚS. Jego funkcjonowanie nie jest więc nigdzie doprecyzowane. Dlatego rozwiązania w tym zakresie powinny trafić do regulaminu ZFŚS.

Jak zweryfikować prawo emeryta do ZFŚS w szkole

ZFŚS – jak sprawdzić, czy wnioskodawca ma status emeryta

Emeryci mogą korzystać z ZFŚS w takim samym zakresie jak czynni pracownicy i inni beneficjenci funduszu. Z drugiej strony, aby były pracownik zyskał status emeryta, muszą zostać spełnione dodatkowe warunki. Nie każdy emeryt może bowiem skorzystać z ZFŚS w danej szkole. Sprawdź, jak zweryfikować, czy emeryt ma takie prawo.

ZFŚS - kto reprezentuje organizację związkową w uzgodnieniach

ZFŚS – uzgodnienia z przedstawicielem organizacji związkowej

Nie tylko ustalenie regulaminu ZFŚS, ale i przyznawanie świadczeń wymaga uzgodnień z organizacjami związkowymi. Proces uzgodnienia wiąże się zaś z kontaktem z przedstawicielem związku zawodowego. Sprawdź, kto ma status takiego przedstawiciela.

d3bee225e293669b776ca4663ad6012b32316457-xlarge

Poręczyciel w ramach pożyczki mieszkaniowej w ZFŚS

Pieniądze z funduszu socjalnego mogą być przeznaczone m.in. na udzielanie pożyczek mieszkaniowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić zabezpieczenia spłaty takiej pożyczki. Często stosowanym rozwiązaniem w takich przypadkach jest poręczenie. Sprawdź, jak określić zasady takiego poręczenia w regulaminie funduszu socjalnego.

Przyznawanie świadczeń socjalnych a uzgodnienia ze związkami zawodowymi

Przyznawanie świadczeń socjalnych wymaga uzgodnienia ze związkami zawodowymi

Dyrektor musi uzgodnić treść regulaminu zakładowego funduszu świadczeń socjalnych z działającymi na terenie szkoły organizacjami związkowymi. Obowiązek uzgodnienia dotyczy jednak także procesu przyznawania świadczeń socjalnych.

Bon turystyczny a wczasy pod gruszą z ZFŚS

Bon turystyczny a wczasy pod gruszą z ZFŚS

Dofinansowanie do wypoczynku czyli popularnie nazywane wczasy pod gruszą to jedno z najpopularniejszych świadczeń ulgowych z ZFŚS. Ich przyznanie i wartość zależy od ogólnie pojmowanej sytuacji socjalnej wnioskodawcy. Czy wpływ na tą sytuację może mieć wykorzystany bon turystyczny?

8 rozwiązań kadrowo-płacowych na Dzień Edukacji Narodowej

8 rozwiązań kadrowo-płacowych na Dzień Edukacji Narodowej

Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej potocznie nazywany dniem nauczyciela. Wbrew swojej nazwie jest to jednak święto wszystkich pracowników oświaty. W tym uroczystym dniu nie są prowadzone zajęcia w szkole, mimo tego nie jest on dniem wolnym od pracy. Organizacja tego dnia rodzi wiele wątpliwości o charakterze kadrowo-płacowym. Czy poczęstunek można sfinansować ze środków funduszu socjalnego? Co z czasem pracy nauczycieli i pracowników niepedagogicznych? Rozwiązania znajdziesz w artykule.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty