Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Składki i świadczenia z ZUS

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące świadczeń z ZUS dla pracowników oświaty. Dzięki praktycznym poradom bez problemu ustalisz prawo i wysokość zasiłków oraz poznasz niezbędną dokumentację związaną z ubieganiem się o świadczenia z ZUS pracowników Twojej placówki

Podstawa zasiłku chorobowego niższa od minimalnego wynagrodzenia za pracę

Pytanie: Pracownica przebywa na ciągłym zwolnieniu lekarskim. Po zmianie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę jej zasiłek jest niższy od minimalnego wynagrodzenia za pracę. Czy należy uzupełnić podstawę zasiłku?

Składki na Fundusz Pracy nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach – kto opłaca

Pytanie: Nauczyciel jest zatrudniony w kilku szkołach. W jednej z nich na pełen etat i tu osiąga minimalne wynagrodzenie za pracę. W pozostałych placówkach jest zatrudniony na część etatu i nie otrzymuje z tego tytułu minimalnego wynagrodzenia. Czy składki na Funduszu Pracy odprowadza tylko główny pracodawca, u którego osiągnięte jest minimalne wynagrodzenie za pracę? A kto opłaca składki w przypadku nauczyciela, który w żadnej placówce nie osiąga minimalnego wynagrodzenia, ale suma wynagrodzeń przewyższa płacę minimalną?

Składki ZUS i opodatkowanie zasiłku na zagospodarowanie

Pytanie: Czy od zasiłku na zagospodarowanie dla nauczyciela odprowadza się składki do ZUS i podatek?

Opodatkowanie i oskładkowanie nagrody wypłaconej byłemu nauczycielowi

Pytanie: Czy od nagrody przyznanej dyrektorowi placówki, który w dniu jej wypłaty nie jest już jej pracownikiem należy potrącić składki na ubezpieczenie społeczne?

Zasiłek choroby w dodatkowym miejscu zatrudnienia

Pytanie: Pracownik z 14-letnim stażem pracy pracuje w dwóch placówkach. Po 17 dniach zatrudnienia w dodatkowym miejscu pracy zachorował. Czy ma prawo do zasiłku chorobowego z obu umów?

Urlop rodzicielski płatny 100% - przez ile tygodni

Pytanie: Nauczycielka chciałaby skorzystać z urlopu macierzyńskiego (20 tygodni) i 6 tygodni urlopu rodzicielskiego. Jaki będzie przysługiwał jej zasiłek za ten okres?

Pracownik na urlopie bezpłatnym – czy wliczany do stanu zatrudnienia przy wpłacie do PFRON

Pytanie: Pracownik od 1 września korzysta z rocznego urlopu bezpłatnego na podstawie art. 174 Kodeksu pracy. Czy należy go wliczyć do zatrudnienia ogółem na potrzeby sporządzenia informacji miesięcznej składanej Zarządowi PFRON?

Dodatek motywacyjny nauczyciela w okresie choroby

Pytanie: Nauczycielce podczas zwolnienia chorobowego związanego z ciążą upłynął okres na jaki przyznano dodatek motywacyjny. Czy w związku z tym należy przeliczyć podstawę zasiłku chorobowego i wyłączyć z niego wspomniany dodatek? Co z zasadą nie obniżania wynagrodzenia pracownicy w ciąży?

Urlop macierzyński po ustaniu zatrudnienia – dokumenty składane do ZUS

Pytanie: Umowa o pracę została przedłużona do dnia porodu. Kto w takim przypadku udziela urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego? Jakie dokumenty należy złożyć w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych?

Zatrudnienie w dwóch placówkach a wypłata wynagrodzenia i zasiłku chorobowego

Pytanie: Nauczycielka jest zatrudniona  w szkole i tam wykorzystała w tym roku 33-dniowy okres wynagrodzenia chorobowego. Od września podjęła dodatkowe zatrudnienie w przedszkolu. Obecnie jest na zwolnieniu lekarskim. Czy w przedszkolu powinna otrzymać wynagrodzenie chorobowe czy zasiłek chorobowy?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty