Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Dokumentacja szkolna - przepisy ogólne

Prawidłowe prowadzenie dokumentacji szkolnej związane jest ze znajomością aktualnych przepisów prawa. Dlatego ważne jest, aby najważniejsze informacje o dokumentach znaleźć w jednym miejscu. W zakładce tej znajdziesz najważniejsze odpowiedzi na pytania związane z prowadzeniem dokumentacji szkolnej, w tym dotyczące dokonywania zmian, korekt w dokumentach, a także zasad ich przechowywania. Najwięcej pytań dotyczy: instrukcji kancelaryjnej, statutu szkoły, uchwał rad pedagogicznych, regulaminów, legitymacji szkolnych, czy ksiąg ewidencji uczniów.

Archiwalny Termin wejścia w życie zarządzeń dyrektora szkoły

Pytanie: Czy zarządzenie dyrektora szkoły podjęte np. 24 listopada 2011 r. (podpisane przez dyrektora i przedstawione do zapoznania się z nim w tym dniu) wchodzi w życie z dniem 24 listopada, czy musi upłynąć jakiś czas np. 7 lub 14 dni od dnia podpisania zarządzenia?

Archiwalny Uczeń o dwóch imionach - wpis w ewidencji szkolnej

Pytanie: Większość dzieci przy urodzeniu otrzymuje pierwsze i drugie imię. Czy to drugie imię należy wpisać do dokumentów ewidencyjnych szkoły? Czy też wpisu należy dokonać wyłącznie, gdy dziecko nosi oficjalnie dwa imiona np. Anna Maria Nowak?

Archiwalny Zakładanie w szkole klubów uczniowskich

Pytanie: Czy  istnieje możliwość założenia przez nauczyciela w szkole uczniowskiego klubu np. teatralnego, przyrodniczego. Chodzi mi o to, aby taki klub cieszył się wszystkimi przywilejami jak klub sportowy, np. dotacjami. Czy jest to zgodne i dopuszczalne przez prawo oświatowe?

Archiwalny Kontrola zarządcza w szkole niepublicznej

Pytanie: Czy w szkole niepublicznej obowiązuje kontrola zarządcza, np. wprowadzanie kodeksu etycznego?

Archiwalny 30 kwietnia - 4 maja jako dni wolne od zajęć lekcyjnych

Pytanie: Czy w roku szkolnym 2011/2012 dniami wolnymi od zajęć lekcyjnych mogą być dni: 30.04 (poniedziałek); 2.05 ( środa); 4.05 (piątek)? Jesteśmy zespołem szkół SP + Gimnazjum, ponad 60% uczniów jest spoza obwodu szkoły. Biorąc pod uwagę kalendarz roku dniami ustawowo wolnymi jest 1 i 3 maja. Dodatkowe dni spowodowałyby cały tydzień bez zajęć. Czy można tak zinterpretować przepisy i wprowadzić ww. dni jako wolne?

Archiwalny Raport specjalny: System Informacji Oświatowej - omówienie nowych przepisów

Prezydent podpisał nową ustawę o systemie informacji oświatowej. Ustawa zmienia strukturę, organizację oraz zasady działania SIO: stawia nacisk na dane jednostkowe, z czym wiążą się dodatkowe zabezpieczenia danych osobowych. W tym artykule przeczytasz na temat tego, jak będzie funkcjonował nowy system, jaką będzie miał strukturę, jakie dane będą gromadzone i przetwarzana w SIO. Warto zapoznać się z tymi regulacjami, zanim wejdą w życie i nałożą na szkoły liczne nowe obowiązki.

Archiwalny Koncepcja pracy w szkole niepublicznej o uprawnieniach publicznej

Pytanie: Czy szkołę niepubliczną o uprawnieniach publicznej obowiązuje koncepcja pracy szkoły?

Archiwalny Instrukcja kancelaryjna na nowy rok szkolny

Pytanie: Jak napisać nową instrukcję kancelaryjną, która będzie obowiązywała od 1 września 2012 r.?

Archiwalny Wykorzystywanie informacji umieszczanych przez szkoły w BIP

Pytanie: Zawsze w kwietniu składam oświadczenie majątkowe, które następnie umieszczane jest w BIP naszej gminy. Czy redaktorzy gazet mogą, bez mojej zgody, przedrukowywać tą informację na łamach swoich gazet?

Archiwalny Wnoszenie poprawek do protokołu rady pedagogicznej

Zdarza się, że w protokole rady pedagogicznej zostanie zauważony błąd, niejasność, niewłaściwa interpretacja wypowiedzi, zbyt ogólna informacja lub jej brak, niezgodność z faktami. Każdy członek rady pedagogicznej, który zauważy niedoskonałość protokołu, ma prawo (a nawet obowiązek) zareagowania na taką sytuację. Przeczytaj, co w takie sytuacji należy zrobić.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty