Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Dokumentacja szkolna - przepisy ogólne

Prawidłowe prowadzenie dokumentacji szkolnej związane jest ze znajomością aktualnych przepisów prawa. Dlatego ważne jest, aby najważniejsze informacje o dokumentach znaleźć w jednym miejscu. W zakładce tej znajdziesz najważniejsze odpowiedzi na pytania związane z prowadzeniem dokumentacji szkolnej, w tym dotyczące dokonywania zmian, korekt w dokumentach, a także zasad ich przechowywania. Najwięcej pytań dotyczy: instrukcji kancelaryjnej, statutu szkoły, uchwał rad pedagogicznych, regulaminów, legitymacji szkolnych, czy ksiąg ewidencji uczniów.

Archiwalny Przechowywanie protokołów z zebrań rady pedagogicznej

Pytanie: Czy protokoły z rady pedagogicznej mające ponumerowane strony mogą być przechowywane w segregatorze?

Archiwalny Przechowywanie prac pisemnych z egzaminów semestralnych - jak długo

Pytanie: Czy w statucie szkoły może być określony termin przechowywania prac pisemnych z egzaminów semestralnych w szkole niepublicznej z uprawnieniami szkoły publicznej w systemie zaocznym? Jeśli tak, to jak długo i kto to ustala (skoro matura jest przechowywana przez OKE 6 miesięcy)?

Archiwalny Ksero informacji o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej - czy możliwe

Pytanie: Czy kartę  wydawaną z informacją o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej  Druk MEN -I/54/2 można kserować i czy należy prowadzić ewidencję tych druków?

Archiwalny 2 maja i 24 czerwca - wolne, do odpracowania czy dni pracy

Pytanie: Czy dzień 2 maja 2011 r. jest dniem wolnym od pracy dla szkół (jeśli ten dzień nie jest uwzględniony jako dzień tzw. dyrektorski). A co z dniem 24 czerwca 2011r ? Czy należy go odpracować?

Archiwalny Zasady udostępniania protokołów kontroli

Pytanie: Komu i na  jakich zasadach dyrektor może udostępniać protokoły kontroli, np. RIO? Czy może to być np. tylko polecenie ustne od burmistrza ,,Proszę skserować i dostarczyć"?

Archiwalny Co zrobić gdy zaginie dziennik lekcyjny?

Utrata dziennika lekcyjnego jest zdarzeniem, które „elektryzuje” w szkole wszystkich: dyrektora, nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Odpowiedzialność za poprawne postępowanie w tej sytuacji spoczywa na dyrektorze szkoły. Przeczytaj, jak postępować kiedy zaginie (lub zostanie zniszczony) dziennik lekcyjny, co trzeba, co można, a czego nie wolno robić.

Archiwalny Czynności kancelaryjne w szkole publicznej prowadzonej przez samorząd

Pytanie: Czy  rozporządzenie w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt z 18 stycznia 2011 r. obowiązuje również szkołę publiczną prowadzoną przez samorząd gminny? Jeśli nie, to jakie przepisy powinny być obecnie stosowane przy prowadzeniu czynności kancelaryjnych w takich placówkach?

Archiwalny Likwidacja niepublicznej szkoły podstawowej - postępowanie dyrektora i dokumentacja do przekazania

Pytanie: Ma zostać zlikwidowana niepubliczna szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi. Jakie dokumenty mam przygotować i komu je przekazać? Organem prowadzącym jest stowarzyszenie.

Archiwalny Przepisanie całego arkusza ocen ucznia - czy jest możliwe

Pytanie: Czy jest dopuszczalne przepisanie całego arkusza ocen ucznia klasy VI? Młody nauczyciel błędnie wpisał oceny i  wymazał je (długopis wymazywalny), ślady są widoczne. Czy przekreślać kolejno i wpisywać na czerwono zgodnie z procedurami?

Archiwalny Opłata za duplikat karty motorowerowej

Pytanie: Jaka jest wysokość opłaty za wydanie duplikatu karty motorowerowej? Czy można ująć opłatę np. 9 zł, tak jak za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej w procedurach szkolnych?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty