Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Rekrutacja i przechodzenie uczniów z innej szkoły

Przepisy prawne związane z przechodzeniem uczniów do innych szkół ciągle się zmieniają. Dlatego tak ważne jest być na bieżąco z aktualnymi regulacjami. W tym miejscu znajdziesz aktualne porady, wskazówki dotyczące przechodzenia uczniów - jakie warunki trzeba spełnić, czy można przyjąć ucznia wracającego z zagranicy i do jakiej klasy przyjąć takiego ucznia. Dowiesz się także, co zrobić, gdy uczeń nie posiada świadectwa z poprzedniej szkoły!

Archiwalny Rekrutacja uczniów powracających z zagranicy

Otwarcie rynku pracy dla Polaków w Europie spowodowało znaczący wzrost zjawiska nie tylko wyjazdów za granicę, ale i powrotów. Zasady przyjmowania do szkół uczniów, którzy uczęszczali do szkoły za granicą reguluje rozporządzenie MENiS z 20 lutego 2004 r. Zobacz, jakie masz obowiązki przyjmując tych uczniów do swojej szkoły.

Archiwalny Rekrutacja do gimnazjum prowadzonego przez organ inny niż jednostka samorządu terytorialnego

Pytanie: Proszę o odpowiedź na pytanie dotyczące rekrutacji do gimnazjum publicznego prowadzonego przez inny organ prowadzący niż samorząd. Statut szkoły określa kryteria naboru kandydatów. Komisja rekrutacyjna dokonuje naboru i zostaje ogłoszona lista kandydatów przyjętych do szkoły. Czy od decyzji komisji rekrutacyjnej przysługuje odwołanie?  Jeśli tak, to do kogo i w jakich terminach? Czy jest to decyzja administracyjna?

Archiwalny Uzupełnianie przedmiotów zawodowych w razie przejścia ucznia w trakcie roku do innej szkoły

Pytanie: Uczeń po pierwszym semestrze chce przejść z technikum mechanicznego do technikum budowlanego. Co zrobić z przedmiotami zawodowymi, aby uczeń nie był stratny semestru?

Archiwalny Kontynuacja nauki w polskiej szkole po powrocie z zagranicy - warunki przyjęcia dziecka

Pytanie: Do której klasy można przyjąć dziecko, które ukończyło pierwszą klasę w szkole amerykańskiej, ma 8 lat i rodzice chcieliby kontynuować edukację dziecka w szkole polskiej?

Archiwalny Termin zawarcia umowy z młodocianym oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w przypadku nauki zawodu i przyuczenia do zawodu

Pytanie: Czy umowa o pracę młodocianego pracownika może być zawarta od 1 października 2009 r. do 30 września 2011 r. (zawód 2-letni - kucharz małej gastronomii)? Czy w takiej sytuacji uczeń może przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w sesji letniej (czerwiec 2011 r.)?

Archiwalny Podstawa przyjęcia ucznia do gimnazjum dla dorosłych

Pytanie: Nowe rozporządzenie o przyjmowaniu niepełnoletnich do szkoły dla dorosłych wyeliminowało przyjmowanie 15-latków - uczestników Ochotniczych Hufców Pracy. Czy w związku z tym wystarczającą podstawą prawną do przyjęcia ich do gimnazjum dla dorosłych jest ustawa o promocji zatrudnienia i rynku pracy z 20 kwietnia 2004r.?

Archiwalny Przyjęcie dziecka w ciągu roku szkolnego z innej szkoły

Pytanie: Co formalnie powinna zrobić szkoła, przyjmując w ciągu roku szkolnego dziecko przychodzące z innej szkoły podstawowej?

Archiwalny Rekrutacja do szkoły zawodowej - kryteria

Pytanie: Do zasadniczej szkoły zawodowej dla dorosłych zgłosiła się pani, która posiada wykształcenie wyższe zawodowe (administracja). Szkoła prowadzi naukę w systemie wieczorowym w zawodzie fryzjer. Czy dyrektor szkoły jest zobowiązany do przyjęcia jej do klasy? Nadmienić należy, iż pani ta złożyła kwestionariusz i świadectwo ukończenia szkoły podstawowej (tylko). Ponieważ jest to nasz były pracownik, wiemy, iz posiada wykształcenie wyższe.

Archiwalny Zasady przeprowadzania egzaminu w przypadku przejścia ucznia z innej szkoły

Pytanie: Prowadzę zaoczne liceum dla dorosłych. Proszę o podanie podstaw prawnych umożliwiających przeprowadzenie egzaminów, mających na celu sprawdzenie umiejętności i wiadomości wynikających z różnic realizowanych programów, w sytuacji gdy słuchacz przychodzi z innej szkoły /zaocznej bądź dziennej/ na dany semestr i nie ma zaliczonego przedmiotu z niższego semestru. Różnica wynika z realizowanego przez daną szkołę szkolnego planu nauczania.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty