Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Dodatki dla nauczycieli

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące zasad wypłacania dodatków do wynagrodzenia nauczycieli, tj. dodatku funkcyjnego, motywacyjnego, wiejskiego oraz za warunki pracy.

Okres współpracy przy prowadzeniu działalności gospodarczej a dodatek stażowy nauczyciela

Pytanie: Nauczycielka dostarczyła do szkoły świadectwo pracy wystawione przez samą siebie (praca w sklepie prowadzonym przez zmarłą matkę) oraz zaświadczenie z ZUS, z którego wynika że w określonym okresie opłacała składki jako współpracownik. Czy okres ten można zaliczyć do stażu pracy uprawniającego do dodatku stażowego?

Dodatek stażowy nauczyciela, który pracuje także w szkole wyższej

Pytanie: Nauczyciel jest zatrudniony w naszej szkole oraz w szkole wyższej, jako nauczyciel akademicki, gdzie pobiera dodatek stażowy w wysokości 14%. Czy w naszej szkole również ma prawo do dodatku za wysługę lat, czy musi go dopiero u nas wypracować?

Zatrudnienie w dwóch szkołach - kiedy przysługują dwa dodatki wiejskie?

Pytanie: Mamy dwóch nauczycieli zatrudnionych na terenie wiejskim w dwóch szkołach. Jeden nauczyciel jest zatrudniony w wymiarze 8/18 oraz 6/18; a drugi nauczyciel jest zatrudniony w pełnym wymiarze i na 5/18. Czy ci nauczyciele mają prawo do dodatku wiejskiego w obu placówkach?

Prawo do dodatku wiejskiego i mieszkaniowego w czasie urlopu wychowawczego

Pytanie: Czy nauczyciel ma prawo do dodatku wiejskiego i mieszkaniowego w czasie urlopu wychowawczego?

Termin nabycia prawa do wyższego dodatku stażowego po 1 dniu urlopu bezpłatnego

Pytanie: Nauczyciel, który rozpoczął pracę 1 września 1998 r. skorzystał z 1 dnia urlopu bezpłatnego. Czy to oznacza, że od teraz prawo do wyższego dodatku będzie nabywał dopiero od 1 października?

Wysokość dodatku motywacyjnego nauczyciela - czy wymaga każdorazowo opinii związków zawodowych?

Pytanie: Czy związki zawodowe muszą obligatoryjnie opiniować jednorazowe wysokość przydzielenia dodatku motywacyjnego nauczycieli? Czy jeżeli w szkolnym regulaminie przyznawania dodatku motywacyjnego jest zapis o opiniowaniu jego wysokości przez związki można go zlikwidować?

Dodatek wiejski dla nauczyciela uzupełniającego etat w miejscowości powyżej 5.000 mieszkańców

Pytanie: Nauczyciel świetlicy zatrudniony na terenie wiejskim, uzupełnia etat (8/24) w innej szkole, która jest położona w dużym mieście. Czy dodatek wiejski przysługuje mu w pełnej wysokości czy w wysokości proporcjonalnej do liczby godzin realizowanych na wsi?

Praca poza zawodem nauczyciela a staż pracy do wysługi lat

Pytanie: Czy nauczycielowi należy wliczyć do okresu uprawniającego do dodatku stażowego 3 lata zatrudnienia w biurze na stanowisku referenta?

MEN: Świadczenia ze stosunku pracy wliczane do średnich wynagrodzeń nauczycieli

Organy prowadzące co roku muszą dokonać analizy wydatków poniesionych na wynagrodzenia nauczycieli w celu ustalenia czy zostały osiągnięte ustawowe ich wysokości. Jeżeli okaże się, że wydatki te były niższe niż powinny, nauczyciele otrzymują dodatek uzupełniający. W interesie organów prowadzących jest zatem uwzględnianie jak najwięcej świadczeń ze stosunku pracy nauczycieli do ustalenia tej średniej np. poprzez uwzględnienie środków wypłaconych na doskonalenie zawodowe. Sprawdź, jakie składniki wynagrodzenia, zdaniem Ministerstwa Edukacji Narodowej, można brać pod uwagę ustalając wydatki na angaże nauczycieli.

Zatrudnienie poniżej pół etatu przed 2005 r. a prawo do dodatku stażowego nauczyciela

Pytanie: Czy do okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat nauczyciela należy wliczyć okresy zatrudnienia sprzed 1 stycznia 2005 r., w których nauczyciel świadczył pracę w wymiarze poniżej pół etatu?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty