Pytanie: Kwota zwrotu za zgubiony lub zniszczony podręcznik stanowi dochód organu prowadzącego szkołę. Organem prowadzącym naszą szkołę – niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej – jest stowarzyszenie. Dotacja na podręczniki wpływa na konto szkoły i z tego konta również są dokonywane opłaty za faktury dotyczące ww. podręczników. Szkoła i stowarzyszenie posiadają odrębne konta bankowe oraz różne numery NIP. Czy w związku z powyższym zwroty od rodziców powinny być dokonywane na konto szkoły czy stowarzyszenia?
Pytanie: Czy szkoła może umieszczać na swojej stronie internetowej reklamy i pobierać z tego tytułu opłaty?
Pytanie: Jeśli szkoła kieruje ucznia na praktyczną naukę zawodu, a uczeń nie opłacił indywidualnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, to czy szkoła ma obowiązek ubezpieczyć takiego ucznia od NNW?
Pytanie: Czy organ prowadzący szkołę otrzymuje w ramach subwencji dodatkową kwotę na ucznia, który ma przyznane nauczanie indywidualne? Uczeń nie posiada orzeczenia kierującego do kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność.
Pytanie: Jak rozliczane są pieniądze uzyskane w ramach dodatkowych funduszy na dzieci niepełnosprawne?
Pytanie: Czy na dziecko niepełnosprawne w niepublicznej szkole podstawowej (prowadzonej przez osobę fizyczną) może być zwiększona dotacja? Chodzi przede wszystkim o zajęcia rewalidacyjne dla uczniów z zespołem Aspergera.
W 2015 na realizację zadań wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy dla dzieci i młodzieży jednostka samorządu terytorialnego przeznacza środki w wysokości nie mniejszej niż wynikająca z podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego. Szkoły i placówki, dla których organem prowadzącym jest jednostka samorządu terytorialnego mają obowiązek wyodrębniać w oddzielnych rozdziałach środki na zadania związane ze specjalną organizacją nauki i metod pracy. Poznaj opinię Ministerstwa Finansów w sprawie sposobu podziału środków oraz dwa sposoby wypełnienia tego obowiązku.
Pytanie: W roku 2014 nasza szkoła wynajmowała innej szkole pomieszczenia. Dochody odprowadzaliśmy w paragrafie 075. Ze względu na trudności finansowe najemcy podpisano ugodę, zgodnie z którą należności za wynajem rozłożono na raty do grudnia 2015 roku. Czy wpłaty w roku 2015 za wynajem dotyczący 2014 roku należy zakwalifikować do paragrafu 075 czy 097?
Pytanie: Placówka przedłużyła licencję na przedłużenie programu antywirusowego NOD używanego w jednostce. W którym paragrafie klasyfikacji budżetowej - 430, czy 421 zaksięgować tego rodzaju wydatek?
Pytanie: Posiadamy, jako szkoła, rachunek dochodów własnych. Na koniec 2014 r. roku pozostaną nam niewykorzystane środki, które należy zwrócić do urzędu gminy do dnia 5.01.2015 r. Jak prawidłowo zaksięgować środki na jakich kontach i paragrafach, jeżeli zostaną przekazane dniu 31.12.2014 r. lub w dniu 02.01.2015 r.?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty