Pytanie: Nauczyciele WF-u protestują przeciwko przydzielaniu im dyżurów podczas przerw międzylekcyjnych. Sala gimnastyczna znajduje się w osobnym budynku, dlatego żeby odbyć dyżur, nauczyciel musi albo skrócić lekcję, albo odbyć tylko kilka minut dyżuru, by zdążyć na czas wrócić na salę. Nie ma w mojej szkole aż tylu nauczycieli, bym mógł zwolnić nauczycieli WF-u z dyżurowania. Czy nauczyciel może w związku z dyżurem skrócić zajęcia lekcyjne?
Pytanie: Rodzice uczniów mojej szkoły zgłosili do mnie zastrzeżenia co do grafiku dyżurów podczas przerw międzylekcyjnych. Rodzice żądają udostępnienia grafiku dyżurów nauczycieli, by i oni mogli kontrolować, czy nauczyciele pełnią dyżury we wskazanych miejscach. Czy rodzice mają prawo wglądu do grafiku?
Pytanie: Niedawno w mojej szkole przeprowadzono kontrolę w zakresie przestrzegania przepisów rozporządzenia z 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. Dokumentacja z kontroli dokonanej przez wizytatora kuratorium oświaty zawiera wniosek, że organizacja opieki nad uczniami w mojej szkole podczas przerw międzylekcyjnych nie wykorzystuje wszystkich możliwych działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i wskazane jest jej udoskonalenie. W mojej ocenie działania są wystarczające, a wniosek krzywdzący. Nie wydano zaleceń. Czy jako dyrektor szkoły mam prawo odwołać się do kuratora? Jak uzasadnić takie zastrzeżenie?
Pytanie: W mojej szkole nauczyciele dyżurują od godziny 7:30. Zauważyłem, że jeden z uczniów spaceruje po okolicy już ok. godz. 6:45. Z rozmowy z uczniem dowiedziałem się, że rodzice pracują w innej miejscowości i podwożą go do szkoły w drodze do pracy. Czy poniosę odpowiedzialność, gdy rodzic pozostawi dziecko bez opieki przed szkołą przed ustalonym czasem i zdarzy się wypadek?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty