Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja zajęć szkolnych

Jak prawidłowo organizować zajęcia szkolne – sprawdź aktualne porady prawne w jednym miejscu. Znajdziesz tu wskazówki ekspertów dotyczące organizacji zajęć z wychowania fizycznego, łączenia i organizacji pracy w klasach oraz wychowawców klas. Sprawdzisz, jakie zajęcia można zaliczyć do specjalistycznych oraz kiedy można zwolnić ucznia z drugiego języka obcego. W jednym miejscu wszystkie najważniejsze wiadomości o organizacji zajęć szkolnych!

Ramowe plany nauczania w szkole niepublicznej

Pytanie: W jakim zakresie rozporządzenie w sprawie ramowych planów nauczania obowiązuje szkoły niepubliczne? Czy w szkole niepublicznej można podzielić na grupy oddział np. na lekcjach fizyki, polskiego, religii?

Czy można realizować zajęcia nauczania indywidualnego na terenie szkoły

Pytanie: Z powodu odległego miejsca zamieszkania nauczyciele odmawiają dojazdu do miejsca zamieszkania ucznia. Czy w roku szkolnym 2022/2023 można realizować zajęcia nauczania indywidualnego na terenie szkoły? Proszę o podstawę prawną do wydanej opinii.

Liczba uczniów w oddziale dwujęzycznym

Pytanie: Czy oddział dwujęzyczny w szkole podstawowej może mieć tylko 24 uczniów? Czy w takiej sytuacji podział na grupy z języka nowożytnego jest obligatoryjny, czy należy wystąpić do organu prowadzącego o zgodę? Drugi język nowożytny w klasie dwujęzycznej również będzie wymagał podziału?

Łączenie uczniów z różnych poziomów edukacyjnych na zajęciach z dodatkowego języka polskiego

Pytanie: Czy można organizować dodatkowy język polski dla uczniów z Ukrainy, łącząc I i II etap edukacyjny na zajęciach? Jakie są wymagane kwalifikacje dla nauczyciela prowadzącego?

Ocena efektywności zajęć rewalidacyjnych – kiedy i jak często

Ocena efektywności zajęć rewalidacyjnych – kiedy i jak często

Ocena efektywności zajęć rewalidacyjnych to obowiązek szkoły. Dokonuje się jej w ramach wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Przepisy nie mówią, jak często powinna być dokonywana, ale powinna pozwalać na wyciąganie wniosków do dalszej pracy z uczniem. Sprawdź, jak często i w jakich terminach jej dokonywać, aby doskonalić formy wsparcia, rozwijać potencjał ucznia i realizować założenia rewalidacji. 

Podział na grupy w liceum – na jakich zajęciach

Pytanie: Jakie zasady podziału klas na grupy na językach obcych, informatyce, w-f obowiązują w liceum ogólnokształcącym w roku szkolnym 2022/2023? Które rozporządzenie to reguluje?

Liczebność grup po podziale na informatyce, WF i języku obcym

Pytanie: Ile osób może liczyć grupa na języku obcym i informatyce (24 czy więcej?), a ile na WF (26 czy więcej?) w roku szkolnym 2022/23?

Podział na grupy na angielskim, gdy uczeń ma nauczanie indywidualne

Pytanie: Od 1 września 2022 r. w klasie IV będzie 25 uczniów, w tym 1 uczeń, który przez cały rok szkolny będzie miał nauczanie indywidualne. Czy w takim przypadku konieczny jest podział klasy na grupy z języka angielskiego?

Zasady zmiany drugiego języka obcego w technikum

Pytanie: W technikum dla młodzieży program nauczania przewidywał język niemiecki jako drugi język obcy. Czy można zamiennie wprowadzić zamiast niemieckiego - język hiszpański? Jaka procedura i jaki dokument jest wymagany w celu wprowadzenia zmiany?

Nauczanie indywidualne a zajęcia z doradztwa zawodowego

Pytanie: Od września 2022 r. uczeń klasy VII będzie realizował obowiązek szkolny w formie nauczania indywidualnego. Czy w takim przypadku w siatce 12 godzin trzeba ująć zajęcia z doradcą zawodowym? Jeśli tak, to w jakim wymiarze?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty