Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja zajęć szkolnych

Jak prawidłowo organizować zajęcia szkolne – sprawdź aktualne porady prawne w jednym miejscu. Znajdziesz tu wskazówki ekspertów dotyczące organizacji zajęć z wychowania fizycznego, łączenia i organizacji pracy w klasach oraz wychowawców klas. Sprawdzisz, jakie zajęcia można zaliczyć do specjalistycznych oraz kiedy można zwolnić ucznia z drugiego języka obcego. W jednym miejscu wszystkie najważniejsze wiadomości o organizacji zajęć szkolnych!

Możliwość kontynuacji języka obcego z poprzedniej szkoły we własnym zakresie

Pytanie: Rodzić złożył wniosek o możliwość kontynuacji języka obcego nowożytnego z poprzedniej szkoły we własnym zakresie. Czy dyrektor może zgodzić się na taki wniosek rodzica?

Czy możliwe jest prowadzenie zajęć WF przez dwóch nauczycieli

Pytanie: Czy w klasie II szkoły podstawowej można przydzielić prowadzenie zajęć wychowania fizycznego dwóm nauczycielom: 1 godzina nauczyciel wychowawca i 2 godziny specjalista wuefista?

Godziny do dyspozycji dyrektora w branżowej szkole – czy obowiązkowe dla wszystkich uczniów

Pytanie: Czy godziny do dyspozycji dyrektora szkoły przewidziane do realizacji w ramowym planie nauczania w szkole branżowej I stopnia są obowiązkowe dla wszystkich uczniów? Czy można tymi godzinami objąć uczniów wybranych, np. do realizacji projektu edukacyjnego?

Zwolnienie z WF a opuszczanie szkoły na czas trwania zajęć

Pytanie: Czy pełnoletni uczeń, który ma zwolnienie z WF-u, może wyjść np. na dwie godziny ze szkoły i wrócić z powrotem?

Zajęcia wspomagające dla uczniów realizowane w soboty

Pytanie: Czy zajęcia wspomagające dla uczniów mogą być realizowane w soboty? Nadmienię, ze wnioskują o taką możliwość rodzice uczniów i nauczyciele.

Mniej zajęć wspomagających niż zadeklarowano do organu prowadzącego

Pytanie: Czy jeśli rodzice nie wyrazili chęci uczestnictwa dzieci w zajęciach wspomagających, to można zorganizować ich mniej niż zadeklarowano we wniosku do organu prowadzącego?

Czy można zorganizować zajęcia online w roku szkolnym 2021/2022 dla ucznia chorego

Pytanie: Rodzic naszej szkoły zamierza zwrócić się do dyrektora szkoły o możliwość zorganizowania zajęć on-line dla ucznia w nowym roku szkolnym. Czy istnieje możliwość zorganizowania zajęć w roku szkolnym 2021/202 z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość dla ucznia klasy 4 szkoły podstawowej chorującego przewlekle i posiadającego zmniejszoną odporność (cukrzyca)? Jeżeli tak to na podstawie jakich przepisów?

Godziny do dyspozycji dyrektora – na pierwszej lub ostatniej godzinie

Pytanie: Czy godziny do dyspozycji dyrektora (liceum) muszą odbywać się na pierwszej lub ostatniej godzinie w rozkładzie zajęć?

Czy zajęcia WDŻ można prowadzić od września zdalnie

Pytanie: Czy w świetle obowiązującego prawa oświatowego istnieją formalne przeciwwskazania, aby w szkole ponadpodstawowej podczas stacjonarnego jej funkcjonowania zajęcia "wychowania do życia w rodzinie" można było prowadzić w trybie zdalnym?

Przedłużający się remont w szkole – jak wyznaczyć dni wolne

Pytanie: Czy w związku z przedłużającym się remontem w szkole dyrektor może dokonać rozpoczęcia roku szkolnego 1 września (środa) w trybie stacjonarnym, a następnie przejść na tryb zdalny, bądź skorzystać z tzw. dni do dyspozycji dyrektora (czwartek, piątek)?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty