Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Regulamin ZFŚS w szkole

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące tworzenia, zmiany i treści regulaminu zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w szkole.

Archiwalny Opodatkowanie świadczeń rzeczowych z ZFŚS w razie zatrudnienia u kilku pracodawców

Pytanie: Nauczyciel  zatrudniony w dwóch szkołach, korzystający z ZFŚS w obu placówkach otrzymał paczkę świąteczną  w wysokości  200 zł w jednym miejscu pracy i paczkę wartości 380 zł w drugim  miejscu pracy. Czy otrzymane świadczenia rzeczowe są zwolnione z podatku w obu miejscach pracy?

Archiwalny Gotówka zamiast bonów na święta dla pracowników szkoły

Pytanie: Czy można nauczycielom i pracownikom obsługi przyznać gotówkę na święta z ZFŚS, czy mogą to być tylko bony?

Archiwalny Przyznanie pomocy rzeczowej z ZFŚS - na kogo powinna być wystawiona faktura

Pytanie: W okresie świątecznym osoby uprawnione korzystają ze świadczenia z ZFŚS w formie pomocy rzeczowej. Pomoc rzeczowa do 380 zł jest zwolniona z podatku. Na kogo powinna być wystawiona faktura - na pracodawcę czy na osobę uprawnioną?

Archiwalny Dofinansowanie zorganizowanego wypoczynku z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych

Pytanie: Czy z ZFŚS w szkole można opłacić koszty związane z pobytem zorganizowanej grupy na wycieczce (noclegi, bilety wstępu, przejazd autokarem)? Jeśli tak, to bardzo proszę o wyjaśnienie, czy pracodawca dodatkowo musi odprowadzić podatek do urzędu skarbowego od środków wydatkowanych na ten cel z ZFŚS?

Archiwalny Wczasy pod gruszą - dla kogo

Pytanie: Czy emerytowi (była na etacie sprzątaczki) przysługują tzw. „wczasy pod gruszą”?

Archiwalny Egzekucja świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w szkole

Pytanie: Czy świadczenia z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych podlegają egzekucji komorniczej?

Archiwalny Regulamin ZFŚS niezgodny z prawem - konsekwencje

Pytanie: Czy regulamin ZFŚS w szkole może uzależniać przyznanie świadczeń w zależności od posiadanego stażu pracy w danej szkole? Czy zapis regulaminu może stanowić, iż świadczenie urlopowe dla nauczycieli będzie wypłacane począwszy od 2. roku pracy w szkole?

Archiwalny Świadczenie urlopowe nauczycieli kontra "wczasy pod gruszą"

Pytanie: Interesują mnie rozwiązania prawne dotyczące świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w szkole. Sprawa dotyczy świadczenia urlopowego dla nauczycieli i popularnie zwanych „wczasów pod gruszą”. Czy nauczycielowi należą się oba świadczenia, czy tylko jedno?

Archiwalny ZFŚS w szkole- wydatki, które możesz pokryć z funduszu

Pytanie: Pracownik szkoły zmarł. Czy z ZFŚS można kupić wieniec pożegnalny?

Archiwalny Kiedy zapomoga z ZFŚS jest wolna od podatku?

Pytanie: Nauczycielka języka polskiego zwróciła się do mnie z wnioskiem o przyznanie bezzwrotnej pomocy finansowej na leczenie swojej córki, która doznała poważnego urazu kręgosłupa podczas wypadku samochodowego. Czy zapomoga przyznana w takiej sytuacji podlega opodatkowaniu?

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel