Pytanie: Pytanie dotyczy finansów rady rodziców, w sytuacji wprowadzenia scentralizowanego VAT-u. Rada posiada konto w banku, w regulaminie ma zapis, że płaci rachunki w formie przelewu i gotówki. Na kogo usługodawcy mają wystawiać faktury, gdy rada nie ma osobowości prawnej?
Pytanie: Czy rada rodziców musi przechowywać fundusze na rachunku bankowym? Jakie są inne formy i zasady przechowywania tych funduszy?
Pytanie: Szkoła otrzymuje dotację celową na zakup podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dostosowanych do potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych uczniów niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. W myśl ustawy materiały edukacyjne, jakie można zakupić z tej dotacji, mają mieć formę papierową lub elektroniczną. Mogą również być przeznaczone na zakup urządzeń umożliwiających druk i powielanie tych materiałów. Czy z tych środków szkoła może zakupić również projektor multimedialny? Jakie jeszcze materiały możemy traktować jako edukacyjne?
Pytanie: Czy gmina ma obowiązek zwrotu kosztów przejazdu ucznia z orzeczeniem o kształceniu specjalnym do szkoły macierzystej (obwodowej), która znajduje się w odległości mniejszej niż 3 km od miejsca zamieszkania?
Pytanie: Jaki paragraf będzie właściwy do zakupu licencji oraz świadczenia usługi hostingu (licencja na jeden rok) – 4210 czy 4300?
Pytanie: Nauczyciel wniósł sprawę do Sądu pracy przeciwko szkole (otrzymał wypowiedzenie godzin z powodu przewidywanego mniejszego naboru do szkoły). Jednak okazało się, że szkoła zapewni nauczycielowi cały etat i w związku z tym wysłano pismo do sądu z informacją. Następnie nauczyciel wycofał pozew i zrzekł się roszczenia. Sąd umorzył postępowanie w sprawie oraz zasądził od szkoły na rzecz powódki kwotę 360 zł kosztów postępowania procesowego. Do jakiego paragrafu należy zakwalifikować wydatki?
Pytanie: W jaki sposób rozliczyć dotację otrzymaną ze starostwa w formie rekompensaty za zdanie egzaminów zawodowych przez słuchaczy Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego? Na jakie wydatki może być przeznaczona?
Pytanie: W szkole działa stołówka szkolna. Większość dzieci otrzymuje dofinansowanie do obiadów z opieki społecznej. Niewielka grupa dzieci nie dostaje takiego dofinansowania. Rodzice sami opłacają koszt obiadów. Do tej pory wpłacali pieniądze do intendentki szkolnej – na kwitariusz – i otrzymywali potwierdzenie wpłaty. Następnie intendentka wpłacała pieniądze na konto żywieniowe szkoły. Czy taki sposób pobierania opłat za posiłki jest prawidłowy?
Pytanie: Czy z dotacji można wypłacić oprawę dla zwalnianego nauczyciela? Dotyczy szkoły publicznej prowadzonej przez inny organ niż jednostka samorządu terytorialnego.
Pytanie: Dyrektor szkoły chce zakupić blaty do ławek szkolnych. Czy można ten zakup zaliczyć do pomocy dydaktycznych paragraf 4240, czy jako zakup z paragrafu 4210?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty