Pytanie: Czy zajęcia wychowania do życia w rodzinie oraz religii są finansowane z subwencji oświatowej? Czy samorząd musi zapewnić finansowanie tych zajęć?
Pytanie: Termin dokonywania wpłat za korzystanie ze stołówki szkolnej w naszej szkole został narzucony przez Zespół Obsługi Szkół przy JST. Wpłaty za obiady szkolne mają być dokonywane do 10 dnia każdego miesiąca z dołu, czyli po miesięcznym korzystaniu ze stołówki. W związku z tym mamy problemy z rozliczeniami, gdyż brakuje nam środków na zakupy i tworzą się zaległości. Czy istnieje jakieś uregulowanie prawne, określające termin wpłat za obiady szkolne oraz jakie są dobre praktyki stosowane w innych placówkach w podobnych przypadkach?
Pytanie: Czy szkoła musi mieć opracowany wieloletni plan doskonalenia zawodowego nauczycieli? Czy plan na okres 2 lat jest planem wieloletnim?
Pytanie: Jaka jest wysokość subwencji na ucznia w liceum w 2013 r.? Proszę o podanie konkretnej kwoty!
Pytanie: Dokonałam zakupu sprzętu nagłaśniającego za prawie 2 tys. złotych w sklepie internetowym. Najpierw dokonałam przedpłaty, a następnie otrzymałam sprzęt oraz fakturę. Faktura jest po niemiecku. Strona internetowa jest po polsku. W firmie udzielono mi odpowiedzi, że firma dopiero wchodzi na rynek polski i nie ma możliwości wystawienia faktury po polsku. Czy księgowa może odmówić przyjęcia takiej faktury?
Pytanie: Czy księgi rachunkowe to to samo co księgi inwentarzowe? Czy księgowy może stwierdzić, że prowadzenie ksiąg inwentarzowych nie należy do jego obowiązków, a wręcz nie powinien tego robić powołując się na ustawę?
Pytanie: Czy w subwencji oświatowej ujęty jest odpis na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych dla nauczycieli emerytów ?
Pytanie: Proszę o wyjaśnienie, kto jest odpowiedzialny za prowadzenie w szkole ksiąg rachunkowych (inwentarzowych), lub kto powinien obsługiwać program komputerowy "Inwentarz"? Czy odpowiedzialność ta jest ustalana ustawowo? Jeśli nie, to czy księgi rachunkowe - inwentarzowe może prowadzić księgowy szkoły? To samo pytanie dotyczy obsługi programu komputerowego "Inwentarz".
Pytanie: Szkoła podpisała z firmą umowę darowizny. Darczyńca zobowiązał się przekazać w formie darowizny kwotę w wysokości 3000 zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu dydaktycznego - komputera przenośnego (laptopa). W umowie widnieje zapis „Zgodnie z ustawą z dnia 28 lipca 1983 roku o podatku od spadku i darowizn, art. 5 obowiązek podatkowy z tytułu niniejszej darowizny ciąży na obdarowanym” Kwota zostanie przekazana na konto bankowe Komitetu Rodzicielskiego. Pierwszy raz otrzymaliśmy darowiznę i nie wiemy czy w takiej sytuacji należy zapłacić podatek od darowizny? Jeżeli tak, to w jakiej wysokości?
Pytanie: Czy popiersie patrona szkoły można zaliczyć do wydatków strukturalnych? Jeżeli tak, to w jaki kod należy to zakwalifikować?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty