Pytanie: Jakie dokumenty i informacje obejmuje udostępnianie informacji publicznej? Czy osoba może żądać kserokopii protokołów z próbnej ewakuacji w szkole z 3 lat? Są tam szczegółowe dane dotyczące budynku szkoły. Ich niewłaściwe wykorzystanie może być niebezpieczne dla szkoły. Do kiedy należy udzielić i czy należy udzielić takiej informacji?
Pytanie: Dziecko z Ukrainy (uchodźca) uczy się zdalnie (w polskim domu) w ukraińskiej szkole. Czy przysługuje takiemu uczniowi zasiłek szkolny lub stypendium szkolne? Nie ma nic wspólnego ze szkołą w Polce, rodzic złożył oświadczenie, że dziecko uczy się zdalnie w domu.
Pytanie: Czy szkoła podstawowa specjalna niepubliczna z uprawnieniami szkoły publicznej, ma obowiązek utworzenia biblioteki szkolnej?
Pytanie: Nastąpi zmiana nazwy szkoły w związku z likwidacją gimnazjum. Wymusza to zmianę sztandaru szkoły - obecnie Zespół Szkół nr 2, dawniej Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Czy szkoła jest zobligowana do zakupu nowego sztandaru? Czy może zmienić jedynie nazwę szkoły na już istniejącym sztandarze?
Pytanie: Jaki organ powiatu ma kompetencje do utworzenia oddziału przygotowawczego i w jakiej formie powinien to zrobić? Czy prawidłowym będzie przyjęcie, że jest to kompetencja starosty? Jeżeli tak, to jak powinna wyglądać procedura utworzenia takiego oddziału?
Pytanie: Czy samorządowa szkoła podstawowa jest zobowiązana publikować na swoim BIP tylko sprawozdania finansowe: bilans, rachunek zysków i strat, zestawienie zmian w funduszu, informacja dodatkowa czy również kwartalne sprawozdania budżetowe: RB 28, RB 27S, RBZ, RBN?
Pytanie: Jaka będzie podstawa prawna do sporządzenia umowy o praktykę zawodową dla ucznia 5-letniego technikum na podbudowie szkoły podstawowej?
Pytanie: Czy dyrektor szkoły społecznej publicznej prowadzonej przez stowarzyszenie musi udzielać informacji osobom czy instytucjom prywatnym, które zwracają się do dyrektora szkoły?
Pytanie: Szkoła prowadzi kształcenie w 8 zawodach. Nazwa i symbol cyfrowy tych zawodów w świetle podstawy programowej z 2019 r. nie uległy zmianie. Czy w świetle art. 97 ustawy z 22 listopada 2018 r. szkoła powinna złożyć do wojewódzkiej rady rynku pracy wniosek o wyrażenie opinii dotyczącej kształcenia w tych zawodach?
W ubiegłym roku szkolnym można było zmienić ustalone dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych na podstawie § 11ge ust. 1 i 2 rozporządzenia MEN z 20 marca 2020 r. Jednak w aktualnym stanie prawnym nie ma już takiej możliwości.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty