Dodatkowe wynagrodzenie roczne otrzymają nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni publicznych szkół i przedszkoli, którzy w 2015 roku efektywnie przepracowali co najmniej 6 miesięcy. Pozostali mogą liczyć na trzynastkę, o ile zaszła jedna z 20 okoliczności zwalniających z konieczności przepracowania tego okresu. Wypłata trzynastek w szkole za 2015 rok będzie prosta, gdy poznasz 5 zasad, praktyczną procedurę i 40 przykładów ustalania prawa i wysokości dodatkowego wynagrodzenia rocznego.
Wysokość trzynastki ustala się proporcjonalnie do okresu, w którym pracownik świadczył pracę. Jeśli więc nauczycielka była cały rok na urlopie wychowawczym jej dodatkowe wynagrodzenie wyniesie 0 złotych. Korzystanie z urlopu zwalnia natomiast z konieczności przepracowania minimum 6 miesięcy do otrzymania trzynastki.
Pytanie: Nauczyciel przechodzi na emeryturę z dniem 31 sierpnia 2015 r. Czy trzynastkę za 2015 rok należy wypłacić z dniem rozwiązania umowy czy dopiero po zakończeniu roku kalendarzowego, tak jak wszystkim pracownikom?
Pytanie: Czy nauczyciel zawieszony w pełnieniu obowiązków ma prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego? Nauczyciel pracował przez cały rok, a w połowie grudnia został zawieszony.
Pytanie: Nauczyciel rozwiązał stosunek pracy w szkole z dniem 31 marca 2014 r. i przeszedł na świadczenie kompensacyjne. Czy mimo nieprzepracowania 6 miesięcy ma prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego za 2014 r.?
Pytanie: Czy nauczycielowi, który przebywa od 1 lutego na urlopie wychowawczym przysługuje prawo do trzynastki za ten przepracowany miesiąc?
Pytanie: Nauczyciel zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy został w tej samej szkole koordynatorem projektu unijnego - została z nim zawarta umowa o pracę na stanowisku pracownika administracji w niepełnym wymiarze czasu pracy (3/4 etatu) od 1 lipca 2013 r. do 31 lipca 2015 r. Czy temu nauczycielowi z dodatkowej umowy należy wypłacić dodatkowe wynagrodzenie roczne za 2014 rok?
Pytanie: Nauczyciel był zatrudniony na podstawie trzech umów o pracę tj. w pełnym wymiarze czasu pracy na czas nieokreślony, z której od września przebywa w stanie nieczynnym; druga umowa na zastępstwo w okresie od 08 września 2014 do 30 października 2014 r. w wymiarze 17/18; trzecia umowa zawarta 1 listopada 2014 r. do 28 lutego 2015 r. w wymiarze 12/18. Czy do trzynastki należy wliczyć wynagrodzenie tylko z pierwszej umowy czy także z pozostałych umów?
Pytanie: Czy nagroda dyrektora przyznana pracownikowi z okazji DEN wchodzi do podstawy wymiaru trzynastki?
Pytanie: W 2013 r. nauczyciel przebywał na zwolnieniu lekarskim przez 109 dni. Z dniem 31 sierpnia 2013 r., stosunek pracy nauczyciela został rozwiązaniu w wyniku złożonego przez niego wypowiedzenia. Z dniem 01 września 2013 r. ZUS przyznał mu emeryturę. Czy w takim przypadku należy wypłacić trzynastkę za 2013 rok?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty