Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Trzynastka dla nauczycieli

Znajdziesz tu aktualne porady Ekspertów dotyczące zasad wypłacania trzynastek dla nauczycieli. Sprawdź, komu i na jakich zasadach musisz wypłacić trzynastkę!

Dodatek uzupełniający w podstawie trzynastki nauczycieli

Pytanie: Czy do podstawy wymiaru dodatkowego wynagrodzenia rocznego nauczycieli uwzględnia się dodatek uzupełniający wypłacony w styczniu w pełnej wysokości, czy w jakiejś części?

Wynagrodzenie za stan nieczynny a wysokość trzynastki

Pytanie: Czy do podstawy dodatkowego wynagrodzenia rocznego nauczyciela należy wliczyć wynagrodzenie, które otrzymał w trakcie przebywania w stanie nieczynnym?

Przeliczenie wynagrodzenia chorobowego po wypłacie trzynastki

Pytanie: Czy należy uwzględnić w wynagrodzeniu chorobowym trzynastkę za 2012 r., jeśli niezdolność do pracy nauczyciela powstała po jej wypłaceniu, ale w czasie krótszym niż 3 miesiące od zakończenia poprzedniej nieobecności w pracy z powodu choroby?

Trzynastka dla nauczyciela zatrudnionego na podstawie Kodeksu pracy

Pytanie: Nauczyciel praktycznej nauki zawodu został zatrudniony od 1 września 2012 r. na podstawie Kodeksu Pracy. Czy ma on prawo do trzynastki za ten rok? 

Zatrudnienie do 29 czerwca 2012 r. a prawo do trzynastki

Pytanie: Czy nauczyciel zatrudniony od 1 stycznia do 29 czerwca 2012 r. ma prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego?

Całoroczny urlop zdrowotny, a prawo do trzynastki

Pytanie: Czy należy wypłacić trzynastkę nauczycielowi, który od 1 stycznia do 31 grudnia 2012 r. przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia?

Trzynastka dla nauczyciela uzupełniającego etat

Pytanie: Nauczyciel od 1 września 2012 r. dopełniał w naszej placówce 2 godzinami etat z innej szkoły. W związku z tym, że z dniem 22 października 2012 r. otrzymał w placówce macierzystej pełny wymiar godzin, nauczyciela musieliśmy zatrudnić na podstawie umowy o pracę na czas określony od 22 października 2012 r. do 28 czerwca 2013 r. Czy nauczyciel nabył prawo do trzynastki za 2012 r. w naszej szkole?

Trzynastka dla nauczyciela zatrudnionego 1 września, który korzystał z L4

Pytanie: Nauczyciel został zatrudniony na czas określony od  1 września 2012 r. do 31 sierpnia 2013 r. Czy będzie mu przysługiwała trzynastka, gdy wykorzysta np. 1 dzień urlopu bezpłatnego, 2 dni opieki nad dzieckiem lub pójdzie na zwolnienie lekarskie?

Stan nieczynny a prawo do trzynastki

Pytanie: Czy nauczycielowi, który od 1 września 2011 r. do 29 lutego 2012 r. przebywał w stanie nieczynnym należy się dodatkowe wynagrodzenie roczne za 2012 r.?

Urlop dla poratowania zdrowia i zwolnienie lekarskie a prawo do trzynastki

Pytanie: Czy nauczycielowi, który do 21 lutego 2011 r. przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia, a następnie od 10 maja do 7 listopada 2011 r. był nieobecny w pracy z powodu choroby przysługuje dodatkowe wynagrodzenie roczne za 2011 r.?

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel