Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Bhp w szkole

Znajdziesz tu porady dotyczące zasad bhp na terenie szkoły - w salach, klasach, pomieszczeniach, na korytarzach czy boiskach szkolnych. Dowiesz się, jak wygląda kontrola bhp w szkole, jak prawidłowo dokonać przeglądu technicznego, jak zorganizować trening ewakuacyjny, jakie są zasady bhp na stołówce szkolnej. Przestrzegaj przepisów prawnych i upewnij się, że nauczyciele w Twojej szkole znają te zasady!

Archiwalny Kiedy nie ma obowiązku organizowania konsultacji

Pytanie: Żaden z rodziców uczniów szkoły podstawowej nie zadeklarował uczestnictwa swojego dziecka w zajęciach dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych. Czy to oznacza, że nie ma konieczności organizowania konsultacji

Archiwalny Konsultacje dla ucznia, którego rodzic pracuje za granicą – w kontekście pandemii COVID-19

Pytanie: Od 25 maja 2020 r. zorganizowane zostaną w szkole konsultacje dla ósmoklasistów. Rodzic jednego z uczniów pracuje za granicą, ale co tydzień ma bezpośredni kontakt z rodziną. Czy ten uczeń może uczestniczyć w konsultacjach organizowanych w szkole?

Archiwalny Częstotliwość przeprowadzania szkolenia z pierwszej pomocy

Pytanie: Jak często należy szkolić nauczycieli w zakresie udzielania pierwszej pomocy? Czy zaświadczenia mają okres ważności, podobnie jak szkolenia bhp? 

Archiwalny Połączenie ogrzewanym łącznikiem szkoły i hali sportowej - czy jest konieczne

Pytanie: Czy budynek szkoły musi być połączony ogrzewanym łącznikiem z budynkiem hali sportowej, w której odbywają się zajęcia wychowania fizycznego?

Archiwalny Rodzice malują klasę - kto odpowiada za ich bezpieczeństwo

Pytanie: Rodzice wyrazili chęć wymalowania izby lekcyjnej. Obawiam się jednak o bezpieczeństwo rodziców, aby nie doszło do wypadku w czasie pracy. Nie będą przecież moimi pracownikami, nie będą przeze mnie ubezpieczeni. Czy mogę pozwolić na wymalowanie klasy?  W razie wypadku nie chciałabym ponosić odpowiedzialności. 

Archiwalny Raport specjalny: Przegląd techniczny boiska szkolnego, sali gimnastycznej i urządzeń sportowych

Ferie dobiegły końca i dzieci wracają do szkół po zimowym wypoczynku. To dobry moment, aby przed kolejnymi zajęciami, dokonać przeglądu szkolnej sali gimnastycznej, stabilności zamontowania elementów, akcesoriów i sprzętu sportowego. Zaraz też zacznie się wiosna i będzie można prowadzić zajęcia WF-u na boisku. Aby było bezpiecznie, przyda się kontrola techniczna nawierzchni, bramek, koszy, tablic informacyjnych. Jak przeprowadzić kontrole sali gimnastycznej oraz boiska szkolnego piszemy w tym artykule. Ponadto, cenne wskazówki, co powinny zawierać regulaminy i tablice informacyjne tych obiektów, oraz jak zapewnić bezpieczeństwo uczniom podczas zajęć wychowania fizycznego.

Archiwalny Przegląd instalacji elektrycznej w szkole - jak często

Pytanie: Co ile lat powinno się wykonywać przegląd: badanie instalacji elektrycznej w szkole tj.: badanie ochrony przeciwpożarowej, badanie rezystancji izolacji przewodów?

Archiwalny Raport specjalny: Trening ewakuacyjny w szkole

Zgodnie z przepisami próbna ewakuacja musi się odbyć w szkole nie później niż 3 miesiące od rozpoczęcia roku szkolnego, czyli przed 30 listopada. Trening ewakuacyjny jest bardzo istotny, nakłada na dyrektora ogromną odpowiedzialność - ma przygotować uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły do sprawnego działania i szybkiego, bezpiecznego opuszczenia budynku szkoły w razie zagrożenia. Wszyscy podczas próbnej ewakuacji powinni znać swoje obowiązki, zasady postępowania, współpracować ze sobą. Dlatego wytyczne zebrane w tym materiale, instrukcje, procedurę działania warto przekazać wszystkim członkom społeczności szkolnej.

Archiwalny Warunki ewakuacji i możliwe drogi ewakuacyjne

Pytanie: W budynku szkoły są dwa wyjścia. Do którego się kierować podczas ewakuacji? Czy drzwiami balkonowymi, które są w budynku też można wyjść? Ile czasu powinno trwać opuszczenie budynku?

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel