Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Bhp w szkole

Znajdziesz tu porady dotyczące zasad bhp na terenie szkoły - w salach, klasach, pomieszczeniach, na korytarzach czy boiskach szkolnych. Dowiesz się, jak wygląda kontrola bhp w szkole, jak prawidłowo dokonać przeglądu technicznego, jak zorganizować trening ewakuacyjny, jakie są zasady bhp na stołówce szkolnej. Przestrzegaj przepisów prawnych i upewnij się, że nauczyciele w Twojej szkole znają te zasady!

6718efd09134c58dd667bc7ae56753bac4d059dc-large

Jak zapewnić bezpieczeństwo na parkingu szkolnym

Pracownicy szkoły dojeżdżający do pracy własnymi samochodami oraz rodzice dowożący dzieci na zajęcia mogą pozostawić samochody jedynie w miejscach, w których przepisy Prawa o ruchu drogowym nie zabraniają postoju. Dlatego w większości szkół zorganizowane zostały parkingi. Sprawdź, jakie rozwiązania wprowadzić, by zapewnić bezpieczeństwo na tym parkingu.

Organizacja półkolonii w szkole – czy jest możliwa obliczu pandemii

Pytanie: Każdego roku w szkole organizowane są półkolonie letnie dla uczniów placówki na jej terenie. Czy w związku z pandemią, wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży będzie mógł odbywać się w 2020 r. na terenie szkoły?

9fe7b45d5a42824ebcaca604f8a342f474fdc912-large

Wszystko o certyfikatach i atestach produktów kupowanych dla szkół i placówek oświatowych

Zadaniem kierownika gospodarczego jest dbanie o odpowiednie wyposażenie szkoły, w szczególności o to, czy zapewnia ono należyty poziom bezpieczeństwa. Przy zakupie nowego sprzętu kierownik powinien więc zweryfikować, czy sprzęt ten posiada wymagane atesty i certyfikaty.

Czy pracownik może przyjść do szkoły ze swoim dzieckiem

Pytanie: Czy pracownik może w wyjątkowej sytuacji przyprowadzić swoje dziecko do pracy?

Czy odpady z gabinetu profilaktyki zdrowotnej podlegają odrębnej utylizacji

Pytanie: Czy w gabinecie ratownika medycznego i pielęgniarki szkolnej znajdującej się na terenie szkoły wytwarzane są odpady medyczne? Czy polegają one obowiązkowej utylizacji odrębnie niż odpady komunalne?

Procedura na wypadek palenia papierosów i e-papierosów przez uczniów

Pytanie: Kto i w jaki sposób może wprowadzić procedurę dotyczącą postępowania w przypadku palenia papierosów i e-papierosów na terenie szkoły przez uczniów?

Wybór gabinetu profilaktyki zdrowotnej – czy konieczna jest opinia rady rodziców

Pytanie: Czy w związku z zawarciem umowy użyczenia gabinetu profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w celu świadczenia opieki nad uczniami  konieczne jest uzyskanie opinii rady rodziców?

d7cfa5190d91530d4ad2bbbf557ad4d84796af16-large

Jak uregulować współpracę z dentystą

Pytanie: Jak powinno wyglądać porozumienie organu prowadzącego z podmiotem wykonującym działalność leczniczą z zakresu stomatologicznego dla dzieci w szkołach?

Jak powinna przebiegać procedura powypadkowa w szkole niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej

Pytanie: Jak wygląda procedura powypadkowa w szkole niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej? Czy musi być powołany społeczny inspektor pracy i kto może nim być? Podobny problem jest z pracownikiem służby bhp (czy szkoła niepubliczna musi takie służby powoływać?). Czy zwichnięcie stawu skokowego podczas lekcji w-f, gdy brak było przyczyny zewnętrznej (uczeń niefortunnie postawił stopę, nikt go nie popchnął, nie uderzył, itp.), musi zostać zakwalifikowane jako wypadek?

Jakie wyjścia powinny być zapisywane w rejestrze wyjść

Pytanie: Czy wyjścia zapisywane w rejestrze wyjść dotyczą także wyjścia np. na basen do obiektu 100m od szkoły w ramach zajęć szkolnych klas sportowych, do pobliskiego Domu Kultury lub na plac zabaw?

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel