Pytanie: Uczeń był na leczeniu psychiatrycznym. Dostarczył do szkoły kartę informacyjną ze szpitala. Czy kartę tę przechowuje się w arkuszu ocen? Co z nią należy zrobić po zakończeniu nauki ucznia?
Pytanie: Uczennica z Ukrainy została przyjęta po 24 lutego do II klasy liceum. Ukończyła klasę z ocenami pozytywnymi. Założony został dla niej arkusz ocen: strona 1, po klasyfikacji wydrukowaliśmy stronę 3. Co w takiej sytuacji z arkuszem ocen za klasę pierwszą, czyli stroną 2?
Pytanie: Proszę o pomoc w kwestii wpisania przedmiotu edukacja regionalna na świadectwie szkolnym. Przedmiot ten został ustalony i wprowadzony do szkół do klas VI przez organ prowadzący. Czy należy wpisać ocenę, zaliczył, uczestniczył?
Pytanie: Uczeń klasy 8 przyszedł do nas z innej placówki, w której do klasy 4 były obowiązkowe zajęcia z szachów, kończące się oceną. Czy na świadectwie ukończenia szkoły, należy przepisać ocenę z szachów?
Pytanie: Czy w świadectwie ukończenia klas I-III szkoły podstawowej powinny się znaleźć zalecenia?
Pytanie: W dzienniku elektronicznym nauczyciele wspomagający są dodani jako "drugi wychowawca" na wszystkich zajęciach, w których uczestniczą, wspierając uczniów posiadających orzeczenia. Jeśli uczeń posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym, nauczyciel wpisuje drugi temat z podstawy programowej szkoły specjalnej. Organ prowadzący domaga się, aby nauczyciele prowadzili drugi dziennik, w którym mają dokumentować swoją pracę. Czy tak powinno to wyglądać?
Pytanie: Jak należy wpisać na świadectwie ukończenia/promocyjnego technikum język obcy zawodowy? Czy ma być to: "język obcy zawodowy", czy jeżeli uczeń uczył się np. języka angielskiego, wpis "język obcy zawodowy angielski"?
Pytanie: Czy uczniom z Ukrainy w oddziale przygotowawczym w liceum wypisujemy arkusze ocen? Jeśli tak, jaki zapis powinien pojawić się w miejscu "Przyjęty w roku szkolnym 2021/22 do klasy …”?
Pytanie: W jaki sposób zgodnie z przepisami należy dokumentować efektywność udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej (w tym bieżącej pomocy i zintegrowanych działań nauczycieli)? W jaki sposób archiwizować dokumentację uczniów z zakresu pomocy, którzy ukończyli szkołę?
Pytanie: W nauczaniu indywidualnym w klasie VIII były dyrektor nie zaplanował w arkuszu organizacyjnym zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa. Zajęcia nie odbywały się w I półroczu, nie wystawiono oceny śródrocznej. Obecny dyrektor ww. błąd zauważył i po uzgodnieniu z organem prowadzącym zaplanował zajęcia z edukacji dla bezpieczeństwa w II półroczu. Co należy wpisać w miejsce oceny śródrocznej w dzienniku?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty