Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy szkoły - inne zagadnienia

Prawidłowa organizacja pracy szkoły wiąże się ściśle ze znajomością aktualnych przepisów prawnych. Aby być na bieżąco z przepisami i nie pominąć żadnych nowości oświatowych, warto zapoznać się z poradami ekspertów, którzy odpowiadają na najtrudniejsze pytania Czytelników Portalu Oświatowego. W tej zakładce znajdziesz odpowiedzi na takie pytania, jak zorganizować pracę biblioteki czy stołówki szkolnej, co zrobić ze zniszczonymi podręcznikami z MEN, jak zorganizować pracę szkoły w dni wolne od nauki i wiele, wiele innych.

Plan pracy i koncepcja pracy szkoły od września 2017

Pytanie: Czy plan pracy szkoły i koncepcja pracy szkoły jest wymagana w roku szkolnym 2017/2018?

Wymagania budowlane dla budynku, który stanie się zespołem szkolno-przedszkolnym

Pytanie: Od 1 września 2017 r. szkoła podstawowa i przedszkole miejskie będą zespołem szkolno-przedszkolnym. Czy oddziały przedszkolne umieszczone w budynku szkoły mogą być utworzone bez opinii Państwowej Straży Pożarnej? Czy budynek szkoły zmienia sposób użytkowania, jeśli chodzi o przepisy Prawa budowlanego?

Kto podpisuje opinie psychologiczno-pedagogiczne, gdy dyrektor jest na urlopie

Pytanie: W trakcie urlopu wypoczynkowego dyrektora poradni, wicedyrektor zachorował i wziął zwolnienie lekarskie. Kto w tym czasie jest uprawniony do podpisywania opinii psychologiczno-pedagogicznych, które muszą wyjść terminowo?

Dostęp do SIO dla nowego dyrektora

Pytanie: Kto powinien wystąpić dla nowo powołanego dyrektora o login i hasło do dostępu do SIO? Czy organ prowadzący czy szkoła, w której zatrudniony jest nowy dyrektor?

Kontynuacja oddziału sportowego w klasie VII – jakie dokumenty są wymagane

Pytanie: Z końcem obecnego roku szkolnego 2016/2017 w szkole podstawowej kończy swoją działalność klasa VI sportowa (cykl trzyletni od IV–VI). Rodzice i uczniowie wyrażają chęć kontynuowania klasy/oddziału sportowego w klasach VII i VIII. Jak należy postąpić , aby im to umożliwić? Do kogo się zgłosić i jaką dokumentacje stworzyć, aby móc wydłużyć już raz zgłoszoną innowację pedagogiczną na kolejne dwa lata szkoły podstawowej?

Liczba uczniów w klasach I–III od września 2017 r.

Pytanie: Czy nadal w roku szkolnym 2017/2018 obowiązuje art. 61. ust. 3 ustawy o systemie oświaty w zakresie liczby uczniów w klasach I–III?

Czas trwania rady pedagogicznej – czy należy określić w regulaminie

Pytanie: Czy są przepisy określające czas trwania posiedzenia rady pedagogicznej? Jak długo może trwać posiedzenie? Czy maksymalny czas trwania posiedzenia musi być zawarty w Regulaminie Rady Pedagogicznej?

Skutki związane z zaskarżeniem opinii kuratora do Sądu Administracyjnego

Pytanie: Gmina zaskarży opinię kuratora do Sądu Administracyjnego. Opinia ta jest jednak korzystna dla szkoły - jesteśmy samodzielnym gimnazjum, a kurator wskazał włączenie nas do szkoły podstawowej. Z taką decyzją nie chce się zgodzić burmistrz z radnymi. Co się stanie w momencie kiedy po kilku miesiącach Sąd Administracyjny wyda decyzję, że kurator miał rację?

Zmiany w sprawie innowacji pedagogicznej od września 2017

Pytanie: Czy nadal dokumentację w sprawie innowacji pedagogicznych składa się do kuratorium, czy tylko do organu prowadzącego?

W jaki sposób zapewnić opiekunów dla uczniów wyjeżdżający na praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+

Pytanie: W ramach realizowanych programów ze środków unijnych młodzież wyjeżdża na praktyki zagraniczne. Jakie przepisy regulują obowiązek zapewnienia opiekuna szkoły – w przypadku praktyk zagranicznych uczniów realizowanych w ramach programu Erasmus+?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty