Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organy wewnętrzne szkoły

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów, dzięki którym dowiesz się, jaką powinny mieć strukturę uchwały rady pedagogicznej, jakie zapisy powinny się znaleźć w regulaminie rady rodziców, jakie rada rodziców ma kompetencje, jakie zadania spoczywają na samorządzie uczniowskim, jak zorganizować rade pedagogiczna w zespole szkół. Poznaj najważniejsze elementy współpracy szkoły z organami wewnętrznymi!

Archiwalny Posiedzenie rady pedagogicznej informujące o organizacji roku szkolnego - termin

Pytanie: Czy informacje odnośnie organizacji roku szkolnego, przydziału czynności, aneksu do arkusza, ilości godzin dla nauczycieli można przedstawić podczas rady pedagogicznej 1 września czy trzeba zrobić to w sierpniu?

Archiwalny Posiedzenie rady pedagogicznej, gdy ustępujący dyrektor przebywa na urlopie wypoczynkowym

Pytanie: Kadencja dyrektora kończy się 31 sierpnia. Do tego dnia dyrektor przebywa też na urlopie wypoczynkowym. 27 sierpnia odbędzie się posiedzenie rady pedagogicznej. Czy ustępujący dyrektor może poprowadzić radę pedagogiczną czy powinien scedować ten obowiązek na wicedyrektora? Organ prowadzący nie odwołał dyrektora z urlopu wypoczynkowego?

Archiwalny Opinia rady pedagogicznej w sprawie oceny pracy dyrektora szkoły

Pytanie: Jakie są procedury opiniowania pracy dyrektora szkoły przez radę pedagogiczną w związku z przeprowadzaną przez organ prowadzący oceną jego pracy? Czy należy głosować w sposób tajny?

Archiwalny Anonimizacja danych uczniów w uchwałach rady pedagogicznej

Pytanie: Czy w treści uchwał rady pedagogicznej dotyczących np. skreślenia z listy uczniów czy promocji warunkowej, imiona i nazwiska uczniów mają być widoczne, czy zanonimizowane?

Archiwalny Samorząd uczniowski - kompetencje i zasady funkcjonowania

Samorząd uczniowski to ważny organ szkoły, który daje uczniom realną możliwość uczestniczenia w jej życiu i wpływ na jej funkcjonowanie. Działalność samorządu uczniowskiego może być lekcją demokracji, samorządności i stanowić jedną z najważniejszych spraw w procesie wychowania w szkole. Dyrektor szkoły musi współpracować z samorządem uczniowskim, a co za tym idzie respektować przysługujące im kompetencje, prawa i obowiązki. Poznaj uprawnienia samorządu uczniowskiego i sprawdź, jak pomóc uczniom w tej pierwszej lekcji demokracji.

Archiwalny Psycholog i pedagog w szkole niepublicznej - czy obowiązkowo

Pytanie: Czy szkoła niepubliczna powinna mieć zatrudnionego na etat  psychologa i pedagoga ?

Archiwalny Klasyfikacja śródroczna uczniów - czy potrzebna uchwała rady pedagogicznej?

Pytanie: Czy ustalanie śródrocznych ocen z zajęć i z zachowania wymaga podjęcia uchwały rady pedagogicznej?

Archiwalny Negatywna opinia rady pedagogicznej o innowacji pedagogicznej - co dalej?

Pytanie: Jakie są dalsze kroki dyrektora w przypadku wydania przez radę pedagogiczną negatywnej opinii na temat innowacji pedagogicznej?

Archiwalny Powołanie rady rodziców w prywatnym liceum - obligatoryjne?

Pytanie: Czy w liceum prywatnym o uprawnieniach szkoły publicznej obligatoryjnie obowiązuje powołanie rady rodziców?

Archiwalny Regulamin rady rodziców w szkole publicznej - jakie przepisy go określają

Pytanie: Czy regulamin rady rodziców w szkole publicznej działa na podstawie ustawy o systemie oświaty czy innego dokumentu?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty