Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Realizacja obowiązku szkolnego

Przepisy prawne związane z realizacją obowiązku szkolnego w ostatnich latach ciągle się zmieniają. Dlatego tak ważne jest być na bieżąco z aktualnymi regulacjami. W tym miejscu znajdziesz aktualne porady ekspertów dotyczące spełniania przez uczniów obowiązku szkolnego - wytyczne, wskazówki, postępowanie. Dowiesz się, jak prowadzić dokumentację związaną m.in. ze spełnianiem obowiązku szkolnego poza szkołą czy przekazywaniem informacji o realizacji obowiązku szkolnego dyrektorom innych placówek.

Archiwalny Uczeń nieposiadający obywatelstwa polskiego - realizacja obowiązku szkolnego

Pytanie: Uczeń został przyjęty do I klasy gimnazjum mojej szkoły. Jest to jego szkoła rejonowa, jednak wyjechał za granicę i z informacji uzyskanych od ojca dziecka wynika, że dziecko uczęszcza do szkoły za granicą, jednak nie zna on terminu powrotu dziecka. Na podstawie listy przyjętych uczniów został wpisany do dziennika lekcyjnego i nauczyciele wpisują mu nieobecności. Co powinienem w takim wypadku zrobić?  

Archiwalny Przyjmowanie do szkoły uczniów spoza rejonu - kompetencje organu prowadzącego

Pytanie: Czy organ prowadzący szkołę może zabronić lub w jakikolwiek sposób ograniczyć przyjmowanie do szkoły publicznej (gimnazjum lub podstawowej) uczniów spoza rejony szkoły zamieszkałych w obrębie gminy?

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel