Pytanie: Organ prowadzący chce zlikwidować szkołę, ponieważ od 2 lat nie jest prowadzony do niej nabór i szkoła nie otrzymuje subwencji. Czy w takim przypadku obowiązuje specjalna procedura likwidacyjna?
Pytanie: Czy uchwała w sprawie utworzenia zespołu szkół jest aktem prawa miejscowego?
Pytanie: Co dzieje się ze sztandarem gimnazjum, które zostało włączone do szkoły podstawowej?
Pytanie: Jestem nauczycielem i chciałbym założyć szkołę niepubliczną. Zastanawiam się, od czego zacząć oraz jakie wybrać rozwiązanie. Biorę pod uwagę założenie szkoły w działającym aktualnie przedszkolu (złożenie wszystkich dokumentów do września), przez rok rozreklamowanie szkoły i rozpoczęcie działalności we wrześniu 2020 r., ale w innym budynku, zakładając, że siedzibą szkoły będzie lokal, w którym jest aktualnie przedszkole. Jak od strony formalnej wygląda taki zabieg, czy mogę założyć szkołę w budynku, w którym działa przedszkole?
Pytanie: Powiat podjął uchwałę w sprawie przekazania zadania własnego w zakresie organizacji , finansowania i prowadzenia schroniska przez gminę. W konsekwencji gmina utworzyła zespół składający się ze szkoły, przedszkola i szkolnego schroniska młodzieżowego. W jaki sposób zlikwidować schronisko, pozostawiając zespół szkolno-przedszkolny?
Pytanie: Czy jest możliwa zmiana siedziby szkoły z zastosowaniem innej procedury niż likwidacja obecnej i otwarcie drugiej w nowej lokalizacji w sąsiedniej miejscowości? Czy wystarczy rozszerzenie istniejącego obwodu szkoły, aby szkoła w nowym budynku znajdowała się w tym obwodzie? Czy szkoła może zmienić tylko adres , zachowując swoją nazwę i dotychczasowych pracowników, w tym dyrektora?
Pytanie: Szkoła ma uchylone imię patrona. Czy w związku z tym należy zmienić wszystkie regulaminy i procedury? Jeśli tak, to w jaki sposób należy zatwierdzać regulaminy: wycieczek, pracowni, regulamin korzystania z boiska szkolnego, sali gimnastycznej, korzystania z szatni, regulamin korzystania z terenu przyszkolnego, regulamin placu zabaw, procedur postępowania w szkole, stołówki?
Pytanie: Organ prowadzący zamierza utworzyć zespół szkolno-przedszkolny. Jakie są zasady prawne utworzenia takiego zespołu? Jakie obowiązują terminy i dokumenty?
Pytanie: W związku z koniecznością zmiany siedziby szkoły niepublicznej należy wystąpić do kuratorium oświaty o uzyskanie pozytywnej opinii dla tego przedsięwzięcia. Jakie dokumenty trzeba przedstawić w celu uzyskanie przedmiotowej opinii?
Pytanie: Od 1 września na mocy uchwały gminy zostanie utworzony zespół szkolno-przedszkolny, w skład którego wchodzą: szkoła podstawowa oraz przedszkole gminne, do tej pory funkcjonujące jako odrębne jednostki. Każda z nich miała nadany swój indywidualny NIP. Czy w przypadku takiego połączenia jednostek w zespół należy dokonać jedynie aktualizacji numeru NIP czy należy złożyć wniosek o nowy numer? Czy tak samo będzie w przypadku numeru REGON?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty