Pytanie: Czy procedura przekształcenia dotychczasowej 6-letniej szkoły podstawowej prowadzonej przez stowarzyszenie w 8-letnią szkołę podstawową odbywa się tylko na mocy uchwały podjętej przez organ prowadzący, podjętej do 30 listopada 2017 r.?
Pytanie: Dyrektor niepublicznej szkoły podstawowej o uprawnieniach szkoły publicznej jest zobligowany do 30 czerwca 2017 r. złożyć odpowiednią dokumentację w Urzędzie Miejskim w celu przekształcenia szkoły sześcioletniej w ośmioletnią. Czy w związku z tym można dokonać przekształcenia na niepubliczną szkołę podstawową z oddziałami dwujęzycznymi?
Pytanie: Jakie obowiązki i terminy dotyczą niepublicznej szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi w związku z reformą oświaty?
Pytanie: Szkoła podstawowa przekształcona zostanie w szkołę ośmioletnią z oddziałami gimnazjum. W szkole funkcjonuje oddział przedszkolny. Docelowo chcemy utworzyć zespół szkolno- przedszkolny, który funkcjonowałby od września 2017 r. Jak postąpić krok po kroku?
Pytanie: Jestem dyrektorem niepublicznej szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi prowadzonej przez stowarzyszenie. Jakie kroki, w związku z reformą oświaty, powinien podjąć dyrektor szkoły oraz organ prowadzący, aby przekształcić sześcioletnią szkołę na ośmioklasową szkołę podstawową? Jakie terminy nas obowiązują?
Pytanie: Szkoła jest samodzielną jednostką składającą się z oddziału przedszkolnego i klas I–III. Czy w obliczu reformy ta szkoła może pozostać nadal jednostką samodzielną, czy będzie musiała być filią innej szkoły?
Pytanie: Obecnie jesteśmy zespołem szkół: szkołą podstawową z oddziałami przedszkolnymi i gimnazjum. Po wejściu w życie nowych przepisów od września 2017 r. zespół zostanie przekształcony w zespół szkolno-przedszkolny. Jak powinien wyglądać proces przekształcenia?
Pytanie: Czy przy przeprowadzaniu inwentaryzacji w związku z likwidacją szkoły trzeba przeprowadzić skontrum?
Pytanie: Na terenie gminy są dwie szkoły podstawowe i jedno gimnazjum. Organem prowadzącym wszystkie szkoły jest gmina. Czy jest możliwe, aby szkoły te połączyć w jeden zespół szkół zarządzany przez jednego dyrektora, pomimo uzyskania negatywnej opinii ze strony kuratorium oświaty?
Pytanie: Czy w aktualnej sytuacji (zmiana systemu oświaty) w roku szkolnym 2017/2018 zasadne jest utworzenie zespołu szkół z obecnie funkcjonującego gimnazjum i szkoły podstawowej? Czy w przypadku takiej decyzji rady gminy kurator oświaty ma obowiązek wyrazić swoje stanowisko i czy jest ono wiążące dla samorządu? Czy w przypadku powołania zespołu szkół, musi być ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty