Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

ZFŚS w szkole – inne zagadnienia

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące przyznawania świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w szkole. Sprawdź co możesz sfinansować z funduszu i kto jest uprawniony do świadczeń z ZFŚS w Twojej szkole.

Opodatkowanie kart podarunkowych z ZFŚS

Pytanie: Pracownicy otrzymają na Wielkanoc z ZFŚS karty podarunkowe do realizacji tylko w jednym sklepie. Czy musimy je opodatkować czy można w tej sytuacji skorzystać z ulgi do 1.000 zł?

Opodatkowanie upominków z ZFŚS w szkole dla dzieci pracowników

Pytanie: Zgodnie z regulaminem ZFŚS dzieci pracowników, jako osoby uprawnione do korzystania ze świadczeń, otrzymują upominki świąteczne. Czy wartość tego świadczenia powinna być wliczana do kwoty 1.000 zł, w ramach której można przyznać pracownikowi świadczenie bez podatku?

Wycieczka z ZFŚŚ - wyższy limit zwolnienia z opodatkowania dla emerytów

Pytanie: Szkoła organizuje dla swoich pracowników i emerytów dwudniową wycieczkę turystyczną dofinansowaną z ZFŚS. Uczestnicy wycieczki będą dopłacać do wyjazdu w zależności od sytuacji materialnej i życiowej. Wycieczka ma charakter rekreacyjno – sportowy i ogólnodostępny. Czy kwota dofinansowania dla uczestników wycieczki będzie zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym?

Zakup biletów do teatru z ZFŚŚ – sprawdź, co z opodatkowaniem wydatkowanych środków

Pytanie: Czy bilety do teatru zakupione ze środków ZFŚS dla pracowników mieszczą się w ramach kwoty 1.000 zł wolnej od podatku?

Zwolnienie od podatku świadczeń socjalnych dla emerytów

Pytanie: Czy emeryci są zwolnieni z podatku od świadczenia socjalnego - wczasy pod gruszą?

Zwolnienie przychodu z opodatkowania łącznie we wszystkich zakładach pracy

Pytanie: Pracownik pracuje w więcej niż jednym zakładzie pracy. W kontekście ZFŚS zwolniona z opodatkowania wynosi 1.000 zł. Czy dotyczy ona każdego zakładu pracy osobno czy też dotyczy tego jednego pracownika we wszystkich zakładach pracy, w których korzysta on z ZFŚS?

Zwolnienie z opodatkowania zapomogi zdrowotnej z ZFŚS

Pytanie: Pracownik złożył wniosek o zapomogę bezzwrotną. Prośbę swą umotywował tym, że w ostatnim czasie jego stan zdrowia pogorszył się na tyle, że musiał korzystać z wizyt u lekarza specjalisty. W załączeniu przekazał paragon za wizytę u jednego lekarza w wysokości 150 zł. W podaniu wyszczególnił koszty wizyt u innych lekarzy - razem na kwotę 720 zł. Czy przyznana zapomoga powinna być opodatkowana?

Roczny plan finansowy ZFŚS – czy obowiązkowy

Pytanie: Czy obecny stan prawny zawsze wymaga opracowania rocznego planu finansowego ZFŚS czy tylko wtedy gdy zapisano to w regulaminie ZFŚS?

Żądanie informacji o przyznanych świadczeniach z ZFŚS za okres, w którym związki zawodowe nie działały w danej szkole

Pytanie: Międzyzakładowa organizacja związkowa, która dopiero w dniu 10.10.2017 r. spełniła wymogi formalno-prawne, by działać w szkole, zwróciła się do dyrekcji z pytaniem: Kto, kiedy i w jakiej wysokości otrzymał dofinansowanie z ZFŚS w okresie 01.01-01.10.2017 r.?  Czy dyrektor musi udzielić takiej informacji?

Dostęp organizacji związkowych do informacji o funkcjonowaniu ZFŚS w szkole

Pytanie: Czy organizacja związkowa ma prawo żądać szczegółowych danych dotyczących działalności ZFŚS w szkole?

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel