Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Arkusz organizacyjny szkoły

Organizację pracy szkoły wyraża arkusz organizacji, który zgodnie z załącznikami do rozporządzenia w sprawie ramowych statutów przedszkola oraz publicznych szkół określa szczegółową organizację nauczania, wychowania i opieki w danym roku szkolnym. W zakładce tej znajdziesz aktualne porady dotyczące sporządzania arkuszy organizacji, aneksu do arkusza, opiniowania tych dokumentów i prawidłowego ich przygotowania. Ponadto znajdują się tu wytyczne dotyczące ramowych i szkolnych planów nauczania.

Planowanie w arkuszu nauczyciela wspomagającego – czy dziecko musi mieć nowe orzeczenie

Pytanie: Dziecko uczęszczające do przedszkola posiada orzeczenie o zaburzeniu ze spektrum autyzmu wystawione w zeszłym roku. W tym roku rozpocznie naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Czy aby zaplanować w arkuszu szkoły podstawowej na nowy rok szkolny nauczyciela wspomagającego dla tego ucznia, rodzic musi dostarczyć nowe orzeczenie na kolejny etap kształcenia?

Jak w arkuszu organizacyjnym wykazać nauczycieli, którym umowa kończy się w sierpniu

Pytanie: Czy w przypadku nauczycieli, którzy są zatrudnieni na umowę o pracę na czas określony do 31.08.2021 r., ale wiadomo, że będą kontynuować pracę w tej jednostce w kolejnym roku szkolnym 2021/2022, można w arkuszu organizacyjnym umieścić ich dane? Czy należy wpisać wakat?

Pracownik młodociany w arkuszu organizacyjnym

Pytanie: Czy w arkuszu organizacyjnym szkoły należy ująć również pracowników młodocianych zatrudnionych w celu praktycznej nauki zawodu?

Niepełnosprawne dziecko w przedszkolu – co z diagnozą

Pytanie: Arkusz organizacyjny na rok szkolny 2020/2021 został ułożony z jedną klasą II z liczbą uczniów 24. Obecnie doszło dwóch uczniów i w aneksie został zaplanowany podział na dwie klasy. Czy organ prowadzący może nie wyrazić na to zgody?

Arkusz organizacyjny w postaci elektronicznej

Pytanie: Czy dyrektor może przesłać arkusz organizacyjny do zaopiniowania organizacji związkowej drogą elektroniczną?

Opiniowanie projektu organizacyjnego przez związki zawodowe

Pytanie: W szkole jest jeden związek zawodowy ZNP. Czy dyrektor musi wysyłać arkusz organizacyjny do pozostałych związków zawodowych, jeśli na terenie szkoły, gminy i powiatu nie ma innych związków zawodowych?

Opiniowanie arkusza organizacyjnego, gdy żadna organizacja związkowa nie przesyła informacji o liczbie członków

Pytanie: W jaki sposób spełnić wymóg uzyskania opinii związków zawodowych projektu arkusza organizacyjnego szkoły, jeśli żadna organizacja związkowa nie przesyła informacji do szkoły o liczbie swoich członków i nikt z pracowników nie jest związkowcem? Czy to oznacza, że arkusz nie podlega opiniowaniu i można go od razu przekazać do organu prowadzącego?

Szkoła niepubliczna o uprawnieniach publicznej – czy musi sporządzać arkusz organizacyjny

Pytanie: Czy szkoła niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej ma obowiązek sporządzania arkusza organizacji? Nadmieniam, że nie ma takiego zapisu w statucie.

Opiniowanie arkusza organizacyjnego, gdy w szkole nie ma związków zawodowych

Pytanie: Czy szkoła ma obowiązek wysyłać arkusz organizacyjny do zaopiniowania organizacji związków zawodowych, która w danej placówce nie działa i nie ma wśród pracowników żadnego członka? Jeśli nie ma takiego obowiązku, uprzejmie proszę o podstawę prawną, na którą można powołać się w tej kwestii.

Opiniowanie arkusza przez związki zawodowe – na jakich zasadach

Pytanie: Czy ZNP może nakazać dyrektorowi usunąć wakaty z arkusza? Co z ochroną danych osobowych, jeżeli są to nauczyciele, którzy opiniują i pracują w danej gminie? Czy wgląd do arkusza mają wszyscy członkowie z ZNP czy tylko prezes ogniska?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty