Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Bhp w szkole

Znajdziesz tu porady dotyczące zasad bhp na terenie szkoły - w salach, klasach, pomieszczeniach, na korytarzach czy boiskach szkolnych. Dowiesz się, jak wygląda kontrola bhp w szkole, jak prawidłowo dokonać przeglądu technicznego, jak zorganizować trening ewakuacyjny, jakie są zasady bhp na stołówce szkolnej. Przestrzegaj przepisów prawnych i upewnij się, że nauczyciele w Twojej szkole znają te zasady!

Archiwalny Udrożnianie studzienek kanalizacyjnych

Pytanie: Zgłosiłem firmie utrzymującej drożność kanalizacji, że studzienka na terenie szkoły jest zatkana. Roztopy się nasilały, a zagrożenie powstaniem lodu było coraz większe. Dostałem odpowiedź, że w najbliższych dniach firma nie może przyjechać naprawić studzienki. Co w takiej sytuacji powinienem zrobić?

Archiwalny Zapewnienie pracownikowi bezpieczeństwa podczas odśnieżania dachu

Pytanie: Jak zapewnić pracownikowi bezpieczeństwo podczas odśnieżania dachu szkoły? Czy w każdym przypadku, za każdym razem zasady bezpieczeństwa będą takie same?

Archiwalny Oznakowanie drogi ewakuacyjnej

Pytanie: Czy zmieniły się przepisy dotyczące oznakowania drogi ewakuacyjnej, wszelkich tablic informacyjnych, np. gaśnica, kierunek ewakuacji itp? Czy to prawda, że oprócz tego, że są fluorescencyjne, to muszą „świecić” w pomieszczeniu zadymionym? Miałam informacje, że są to wymogi wynikające z rozporządzenia z 2009 r.

Archiwalny Wytyczne dotyczące płytek na korytarzach

Pytanie: Mam zamiar dokonać remontu podłogi na korytarzach przedszkola. Czy są jakieś wytyczne BHP lub sanepidu w tej sprawie? Czy mogę położyć na korytarzach płytki?

Archiwalny Przeszkolenie i wyznaczenie nauczyciela odpowiedzialnego za udzielanie pierwszej pomocy w szkole

Pytanie: Dyrektor szkoły ma obowiązek zapewnić środki niezbędne do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach. W tym celu powinien zatrudnić w szkole wykwalifikowanego specjalistę ds. udzielania takiej pomocy bądź przeszkolić w tej materii pracownika zatrudnionego na innym stanowisku. Jak praktycznie wygląda ta sprawa? Czy wystarczy, że zostaną przeszkoleni w tym zakresie np. nauczyciele wychowania fizycznego, czy konieczne jest przeszkolenie wszystkich pracowników szkoły, tak jak w przypadku kursu bhp? Czy wystarczy adnotacja na zaświadczeniu o ukończeniu kursu BHP, że zajęcia z pierwszej pomocy były objęte programem kursu w liczbie np. 3 godzin, czy też musi to być osobny kurs konkretnie o tematyce pierwszej pomocy?

Archiwalny Niezbędne certyfikaty mebli w bibliotece szkolnej

Pytanie: Planuję wymienić wszystkie meble w szkolnej bibliotece. Chcę kupić regały na książki, stoliki pod komputery, stoliki do czytelni, krzesła itp. O jakie certyfikaty muszę zadbać, zgodnie z ostatnimi zmianami prawa? Czy wystarczy certyfikat na materiały, z których są zrobione te meble, czy muszę mieć certyfikat na meble?

Archiwalny Aktualizacja instrukcji bezpieczeństwa pożarowego

Pytanie: W mojej szkole zostały wymienione gaśnice z 6-kilogramowych na 4-kilogramowe i, w związku z wybudowaniem dodatkowego wejścia do budynku, nieznacznie zmieniono przebieg dróg ewakuacyjnych. Czy zobowiązuje mnie to do zaktualizowania instrukcji bezpieczeństwa pożarowego?

Archiwalny Kontrole stanu BHP po wakacjach i feriach

Pytanie: Mam obowiązek przeprowadzić kontrolę stanu bhp w szkole po każdej przerwie trwającej dłużej niż 2 tygodnie. Czy jeżeli w czasie ferii czy wakacji w szkole odbywają się różne zajęcia (szkoła nie jest wyłączona zupełnie z działalności), także muszę dokonywać kontroli?

Archiwalny Bezpieczeństwo ppoż. podczas remontów

Pytanie: Wiem, że jeżeli podczas kontroli straży pożarnej prowadzony jest w szkole remont, strażacy kontrolują także, czy prace remontowe wykonywane są zgodnie z przepisami ppoż. Kto jest odpowiedzialny za zabezpieczenie takich prac – ja, jako zarządca obiektu, czy wykonawca prac?

Archiwalny Kontrola w szkole z zakresu ochrony przeciwpożarowej

Pytanie: Kto jest upoważniony do przeprowadzenia czynności kontrolno-rozpoznawczych z zakresu ochrony przeciwpożarowej?

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel